TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Żywa Biblioteka w pociągu Kolei Dolnośląskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.10.2017 10:35:11
Żywa Biblioteka w pociągu Kolei Dolnośląskich

W dniu 14 października 2017, w Dniu Edukacji Narodowej, w pociągu na trasie Wrocław - Jelenia Góra - Wrocław odbędzie się dwudziesta siódma edycja projektu Żywa Biblioteka Wrocław.

W dniu 14 października 2017, w Dniu Edukacji Narodowej, w pociągu na trasie Wrocław - Jelenia Góra - Wrocław odbędzie się dwudziesta siódma edycja projektu Żywa Biblioteka Wrocław.

Specjalne wydarzenie jest związane z obchodami 10-lecia projektu we Wrocławiu i umożliwi dotarcie do nowych odbiorców i odbiorczyń.

W projekcie wezmą udział chętni, przypadkowi pasażerowie pociągu, którzy podróż do Jeleniej Góry będą mogli urozmaicić sobie rozmową z jedną z Żywych Książek. Dostępne w pociągu będą m.in. Żywe Książki: Trzeźwiejący Alkoholik, Osoba chora na schizofrenię, Muzułmanin, Gej, Romka. Projekt odbywa się bezpłatnie, pasażerów obowiązują normalne bilety na przejazd.

Celem wydarzenia jest zmiana postawy ludzi wobec inności na opartą na zrozumieniu i szacunku. Poprzez ten projekt podnosimy świadomość uczestników na temat stereotypów i uprzedzeń oraz ich konsekwencji. Projekt opiera się na dialogu. Każdy, kto bierze udział w Żywej Bibliotece ma możliwość porozmawiania z wybraną przez siebie osobą z innej kultury, narodowości, wyznania, stylu życia, orientacji seksualnej.

Pierwsza Żywa Biblioteka odbyła się w 2000 roku w Danii. W Polsce projekt odbywa się od 2007 roku. Organizowana przez Stowarzyszenie Diversja Żywa Biblioteka w pociągu będzie pierwszą tego typu inicjatywą na świecie.

Odjazd pociągu z Wrocławia: 11.00

Odjazd pociągu z Jeleniej Góry: 17.40Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Wrocław
Jelenia Góra
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.