TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZTM i Koleje Śląskie transportowo zabezpieczą Industriadę
- Opublikowano: 24.05.2019 18:30:25
ZTM i Koleje Śląskie transportowo zabezpieczą Industriadę

W tym roku odbędzie się 10. już Industriada, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego. Z transportem publicznym w tle.

W tym roku odbędzie się 10. już Industriada, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego. Z transportem publicznym w  tle. 

Ogółem spośród 528 planowanych wydarzeń Industriady (w 44 obiektach, w 27 miejscowościach) 90 proc. będzie dostępnych bezpłatnie, 437 nie wymaga też wcześniejszej rezerwacji. Przygotowano m.in. 83 wydarzenia dla rodzin z dziećmi, 46 wydarzeń dla pasjonatów techniki, a także 31 koncertów - dla spragnionych rozrywki.

Szczegóły programu tegorocznego święta oraz wydarzeń poprzedzających i towarzyszących (w tym m.in. kwestie opłat i rezerwacji) znajdują się na stronie industriada.pl. Zawarto tam konfigurator indywidualnych programów udziału w święcie pod nazwą "Moja Industriada", a także rady dla uczestników święta, dotyczące m.in. transportu.

Industrialny transport

Podobnie jak w poprzednich latach, między obiektami Industriady będzie można podróżować bezpłatnie Kolejami Śląskimi i autobusami Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM), a także autokarami kursującymi w Częstochowie, Rybniku oraz między Ustroniem, Żywcem, Cieszynem i Bielsko-Białą.

Z Kolei Śląskich będzie można bezpłatnie skorzystać – na podstawie specjalnych, bezpłatnych kuponów - w dwa dni: sobotę i niedzielę na niemal całym obszarze ich działania (poza odcinkami do Bohumina i w kierunku Zakopanego). W niedzielę przewoźnik zorganizuje też specjalny przejazd częściowo nieużywanymi na co dzień w ruchu pasażerskim linami w relacji Katowice-Knurów-Katowice (KŚ załatwiają m.in. wjazd na teren kopalni Halemba). To jedna z atrakcji wymagających rezerwacji i kupna biletu.

Również ZTM oddaje do dyspozycji uczestników Industriady wszystkie swoje linie (blisko 400). Przejazdy mogą być bezpłatne - również na podstawie specjalnych kuponów, do pobrania m.in. ze strony organizatora.

Jak informuje Zarząd;-"Od godziny 8:00 8 czerwca do godziny 2:00 w nocy z 8 na 9 czerwca każdy zainteresowany udziałem w święcie Szlaku Zabytków Techniki będzie mógł skorzystać z bezpłatnych przejazdów na wszystkich blisko 400 liniach ZTM – zarówno autobusowych, tramwajowych, jak i trolejbusowych. Uczestnicy INDUSTRIADY będą mogli skorzystać z 8500 połączeń, które obsłużą 6000 przystanków. Pojazdy ZTM, tylko tego jednego dnia, pokonają dystans 200000 kilometrów."

Śląskie święto

Industriadę pomyślano jako święto rozwijanego od ponad 10 lat przez regionalny samorząd Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego. Szlak ten skupia obecnie 42 najciekawsze obiekty postindustrialne, rozmieszczone na terenie praktycznie całego województwa.

Industrada, promująca Szlak, jego obiekty oraz inne miejsca związane z historią przemysłu, dzięki wspólnemu przemysłowemu mianownikowi stała się w ostatnich latach świętem całego zróżnicowanego kulturowo i historycznie woj. śląskiego.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ZTM
Koleje Śląskie