TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZSSK pokazują kolejne zdjęcia nowej `elektryczki`
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.10.2020 13:45:25
ZSSK pokazują kolejne zdjęcia nowej `elektryczki` (foto: ZSSK)

Mamy więcej zdjęć nowej tatrzańskiej "elektryczki".

Słowackie Koleje pokazały kolejny etap budowy składów, które będą eksploatowane w Tatrach Wysokich. Dla ZSSK buduje je Stadler.

Słowacki przewoźnik pokazał m.in. jak będzie wyglądać wnętrze nowych pociągów. Widać na nich chociażby stojaki do przewozu nart. Z zewnątrz przyszłym pasażerom składy kojarzą się z … metrem dla Bratysławy.   

Jak już pisaliśmy na łamach InfoRail.pl Słowackie Koleje ZSSK podpisały ze Stadlerem umowę na dostawę pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych o napięciu 1,5 kV prądu stałego i lokomotywy spalinowej dla sieci kolejowej w Tatrach. Dostawa nowych jednostek jest planowana na 2022 rok.

Niskopodłogowe zespoły trakcyjne będą pochodzić z najnowszej generacji rodziny pociągów GTW, przystosowanych do pracy w tzw. "zębatce". Podobne pojazdy są używane we Francji i Szwajcarii. Każdy z nich będzie miał 91 miejsc siedzących i dwa miejsca dla wózków inwalidzkich. Pojawić się ma także wielofunkcyjna strefą dla rowerów i wózków dziecięcych, Wi-Fi, klimatyzacja, nowoczesny system informacji pasażerskiej i liczniki pasażerów.

Lokomotywa spalinowa spełniać będzie normy emisji spalin Stage IIIB i może być wyposażona w dmuchawę do śniegu. Kabiny będą klimatyzowane i wyposażone w zdalne sterowanie radiowe. Podobne lokomotywy są używane w Szwajcarii i Hiszpanii.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZSSK
Stadler