TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZPS z kolejną umową od PKP PLK. Pociąg sieciowy
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.03.2018 14:43:59
ZPS z kolejną umową od PKP PLK. Pociąg sieciowy (foto: PKP PLK)

Szybszą budowę i modernizację sieci trakcyjnej zapewni nowoczesny pociąg sieciowy zakupiony przez Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Nowy pojazd będzie pracował podczas prowadzenia prac inwestycyjnych.

Szybszą budowę i modernizację sieci trakcyjnej zapewni nowoczesny pociąg sieciowy zakupiony przez Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Nowy pojazd będzie pracował podczas prowadzenia prac inwestycyjnych.

Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie - spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - podpisała dziś (2 marca 2018 r.) umowę z ZPS spółka z o.o. na zakup pociągu sieciowego i sprzętu do budowy i modernizacji sieci trakcyjnej.

- Nowoczesny pociąg sieciowy i zakupiony sprzęt zapewni efektywniejsze prace przy inwestycjach na sieci zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Lepiej przygotowani wykonawcy to gwarancja terminowych prac i nowe lepsze możliwości dla pasażerów i przewozu towarów - podkreśla Marek Olkiewicz, wiceprezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Pociąg sieciowy będzie posiadał własny napęd i pojedzie 80km/h. Wraz z dodatkową platformą i wagonami samodzielnie dojedzie do miejsca robót. Zapewni sprawną organizację prac. W zestawie będzie m.in. platforma do wywieszania i zwijania sieci trakcyjnej. Dodatkowa platforma z magazynem umożliwi zabranie na prace większej ilości materiału, co znacznie przyspieszy roboty.

- Nowe maszyny zapewnią sprawniejsze prowadzenie robót na liniach kolejowych, związanych m.in. z budową i modernizacją sieci trakcyjnej. Nowy pojazd zwiększa potencjał i możliwości naszej spółki oraz jej konkurencyjność w zakresie świadczonych usług z branży budowy i modernizacji sieci trakcyjnej - mówi Zbigniew Marzec, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o. o.

Podpisana umowa to kolejny w tym roku zakup sprzętu przez spółkę zależną PLK. W 2018 r. Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe sp. z o.o. podpisało umowę na zakup podbijarki torowej i rozjazdowej.

Nowoczesny sprzęt to lepsze możliwości sprawnej realizacji inwestycji kolejowych i prowadzenia prac utrzymaniowych, które zwiększają możliwości kolei. Dla pasażerów oznacza to krótsze i bezpieczniejsze podróże. Dla przewoźników towarowych sprawny przewóz ładunków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
ZSP
pociąg sieciowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.