TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZNTK Mińsk Mazowiecki zakończyły lifting EN51
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.01.2019 08:32:28 1 komentarz
ZNTK Mińsk Mazowiecki zakończyły lifting EN51 (foto: Stacja Muzeum)

Prace konserwatorsko-restauratorskie elektrycznego zespołu trakcyjnego EW51-36 zakończone – poinformowała Stacja Muzeum.

Prace konserwatorsko-restauratorskie elektrycznego zespołu trakcyjnego EW51-36 zakończone – poinformowała Stacja Muzeum.

W Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Mińsku Mazowieckim zakończyły się prace konserwatorsko-restauratorskie jedynego zachowanego w Polsce przedwojennego elektrycznego zespołu trakcyjnego E-91 (powojenne oznaczenie EW51-36).

W ramach prac zostały wykonane następujące czynności:

- czyszczenie powierzchni w tym śrutowanie, prace spawalniczo-naprawcze pudeł wagonowych wraz z uzupełnieniem uchwytów, progów i lusterek

- wykonanie i wstawienie nowych skrzydeł drzwi,

- wstawienie szyb w otwory okienne,

- odbudowa reflektorów,

- odnowienie malatury pudła wraz z odtworzeniem pierwotnego malowania i opisów zewnętrznych (z lat 30-ych),

- konserwacja pantografów.

Jak widać po powyższym zakresie prac jednostka będzie eksponatem nieczynnym, być może uda się ją jeszcze przywrócić do ruchu.

Prace remontowe były przeprowadzane zgodnie z posiadaną przez Stację Muzeum dokumentacją techniczną i pod nadzorem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zostały zrealizowane w ramach projektu pn. Stacja Muzeum - Renowacja i konserwacja taboru kolejowego i sfinansowane z dotacji celowej Samorządu Województwa Mazowieckiego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stacja Muzeum
zabytek
ZNTK Mińsk Mazowiecki
remont
EN51
  • mechanik – 14.01.2019

    Tak naiwnie napiszę: Jak można było pozwolić na taką dewastację i rozkradzenie zabytku. I tak wielu mogłoby się przekonać, że skład był znacznie cichszy i wygodniejszy od kilbli.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !