TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZNTK Mińsk Mazowiecki bez przetargu wykonają przeglądy śląskich ezt-ów
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.12.2018 13:54:51
ZNTK Mińsk Mazowiecki bez przetargu wykonają przeglądy śląskich ezt-ów

ZNTK Mińsk Mazowiecki wykonają usługi przeglądu 3 poziomu utrzymania sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych Kolei Śląskich.

ZNTK Mińsk Mazowiecki wykonają usługi przeglądu 3 poziomu utrzymania sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych Kolei Śląskich.

To jednostki: typu 14WE o nr 01 i 03, serii EN57KM o nr 3001 i 3002, serii EN57AKŚ o nr 892 i serii EN71AKŚ o nr 101.

Umowa została zawarta 19 listopada 2018 roku w trybie bezprzetargowym, z uwagi na fakt, że w prowadzonych przez przewoźnika postepowaniach nie wpłynęły żadne oferty.

W uzasadnieniu czytamy, że pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

W związku z upływem terminów na wykonanie usługi przeglądu 3 poziomu utrzymania wskazanych wcześniej sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych Zarząd Kolei Śląskich podjął decyzję o wszczęciu postępowania w trybie przetargu nieograniczonego celem zapewnienia utrzymania w zakresie poziomu P3 pojazdów mających dla spółki znaczenie strategiczne pod względem świadczenia usług użyteczności publicznej w zakresie transportu publicznego. Postępowanie unieważniono na podstawie przepisów ustawy PZP, które stanowią, że "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu albo nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu". Zgodnie z powyższym, powodem unieważnienia przedmiotowego postępowania było to, iż w postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.

Celem zabezpieczenia ciągłości procesu utrzymaniowego zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania oraz zabezpieczenia realizacji procesu przewozowego niezbędne jest wyłonienie wykonawcy, który zapewni świadczenie usług utrzymania dla pojazdów wskazanych w niniejszym piśmie. Celem zabezpieczenia usług przewozowych, mając przy tym na względzie interes pasażerów, obowiązki i odpowiedzialność Spółki jako przewoźnika, wszczęto postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki, polegającego na zaciągnięciu przez Spółkę zobowiązania poprzez zawarcie umowy na usługi przeglądu 3 poziomu utrzymania sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych, w którym pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione. Jak wspominamy na wstępie wybór padł na ZNTK Mińsk Mazowiecki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
ZNTK Mińsk Mazowiecki
Koleje Śląskie
P3
EN57
14WE
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.