TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Znowu problemy z Pendolino, nie kursuje co najmniej 5 składów
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.02.2019 11:14:25
Znowu problemy z Pendolino, nie kursuje co najmniej 5 składów (foto: PKP IC)

W ostatnich dniach Pendolino znowu zastępowane są klasycznymi składami wagonowymi. Z ruchu wyłączonych jest co najmniej 5 jednostek ED250.

W ostatnich dniach Pendolino znowu zastępowane są klasycznymi składami wagonowymi. Z ruchu wyłączonych jest co najmniej 5 jednostek ED250.

Czym jest to spowodowane? Z dwudziestu pojazdów ED250 w tej chwili wyłączonych jest 5, w tym dwa po wypadkach pod Ozimkiem i Modlinem. Pojazd uszkodzony pod Ozimkiem przygotowywany jest do transportu do Włoch, a czynności te prowadzi Alstom. Jednostka ED250 uszkodzona w wypadku pod Modlinem powróci po naprawie w tym kwartale. Ponadto, według stanu na 14 lutego, są trzy wyłączone pojazdy: jeden w Czechach przechodzi proces homologacji, w drugim trwa montaż Wi-Fi, a trzeci pojazd za chwilę powróci na tory - teraz jest na planowym bieżącym przeglądzie technicznym – poinformowała nas Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Warto przypomnieć, że pasażer jadący składem klasycznym może domagać się od PKP Intercity rekompensaty, choć podróż, jak się wydaje, wcale nie przebiega w warunkach mniej komfortowych. Przewoźnik bowiem składy zastępcze zestawia z całkiem dobrych wagonów. Niemniej jednak brak aż ¼ floty taborowej flagowego produktu może być nieco niepokojący. Pocieszające natomiast jest to, że ma być lepiej…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP Intercity
Pendolino
ED250
 • Piotr Łężak – 15.02.2019

  Ten z wypadku koło Modlina już jest od jakiegoś czasu w ruchu. Czyli 4 raczej wyłączone.

 • Sebbastian Pioro – 15.02.2019

  Lepiej ??? 😂😂😂😂 Pisowski zarząd na pewno sprawi że będzie lepiej 😂😂😂😂 jak że stadnina koni ...

 • Konrad Filip – 15.02.2019

  Pewnie WiFi nie działa, dlatego.

 • Radosław Bibulski – 15.02.2019

  Michał Juszczyk urwałeś manipulator? 🤣

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !