TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zniżki w PKP Intercity dla stypendystów szkół kolejowych
- Opublikowano: 13.07.2018 12:09:30
Zniżki w PKP Intercity dla stypendystów szkół kolejowych

Do grup posiadających specjalne zniżki na przejazdy pociągami dołączą stypendyści szkół kolejowych.

Do grup posiadających specjalne zniżki na przejazdy pociągami dołączą stypendyści szkół kolejowych.

Przyznana im wartość ulgi będzie równa zniżce przysługującej pracownikom kolei na przejazdy 2. klasą w pociągach PKP Intercity. To wyraz uznania wobec uczniów, którzy kształcą się na przyszłych pracowników kolei. Ze zniżkowych biletów uczniowie stypendyści będą mogli skorzystać już od 2019 roku.

Zgodnie z decyzją Zarządu Związku Pracodawców Kolejowych nową grupą objętą zniżką na poziomie zniżki pracowniczej będą "stypendyści". W gronie tym znajdą się uczniowie szkół branżowych, techników, szkół kolejowych oraz wskazani przez pracodawcę studenci uczelni wyższych, z którymi pracodawca zrzeszony w Związku Pracodawców Kolejowych posiada zawartą umowę o objęcie programem stypendialnym.

– Jesteśmy przekonani, że kolejarz to zawód przyszłości. Wspieramy młodych adeptów sztuki kolejowej, przyszłych maszynistów, techników, konstruktorów maszyn. Ta ulga to wyraz naszego uznania i wagi, jaką przywiązujemy do kształcenia. To także efekt dobrej współpracy między PKP Intercity, PKP S.A. i Związkiem Pracodawców Kolejowych – mówił Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

Nowe zniżki z pewnością ucieszą przyszłych kolejarzy. Dzięki decyzji ZPK stypendyści szkół kolejowych będą mogli kupować znacznie tańsze bilety niż ich koleżanki i koledzy z pozostałych szkół, którym przysługują ulgi ustawowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.