TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zniżki na podróże ŁKA dla widzów Teatru Nowego
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.10.2017 10:12:07 4 komentarze
Zniżki na podróże ŁKA dla widzów Teatru Nowego

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka wraz z Łódzką Koleją Aglomeracyjną i siecią Hoteli Boutique wprowadził ofertę, która pozwoli na spędzenie w Łodzi "weekendu z kulturą".

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka wraz z Łódzką Koleją Aglomeracyjną i siecią Hoteli Boutique wprowadził ofertę, która pozwoli na spędzenie w Łodzi "weekendu z kulturą". Widzowie dojeżdżający z Warszawy otrzymają 20 proc. zniżki na podróż pociągiem, bilet na spektakl i nocleg.

"Instytucje samorządowe różnych szczebli, spółka samorządu i prywatny podmiot tworzą nową formułę współpracy, która zmierza do tego, by zwiększyć dostępność do kultury. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek wcześniej udało się taką koalicję zbudować" - podkreślił dyrektor Teatru Nowego Krzysztof Dudek na konferencji w czwartek.

Zdaniem Dudka, to właśnie po stronie samorządów, którym podlega większość instytucji kultury i z których pochodzi 80 proc. budżetów przeznaczanych na ich działalność, leży odpowiedzialność za ułatwianie dostępu do kultury. "Jak pokazują badania, podstawową barierą w korzystaniu z kultury jest czynnik finansowy oraz problem z dojazdem do instytucji kultury. W tym porozumieniu te dwa problemy staramy się rozwiązać" - dodał.

Projekt, który ruszy 9 października umożliwia uzyskanie 20 proc. zniżki na jednorazowy przejazd ŁKA z Warszawy do Łodzi oraz na przejazd Warszawa - Łódź - Warszawa (przy jednoczesnym zakupie biletu w obie strony) - pod warunkiem, że pasażer zakupi bilet na spektakl Teatru Nowego - również i on dostępny będzie z 20 proc. zniżką.

Widz posiadający bilet na spektakl w Teatrze Nowym i bilet ŁKA uzyska też 20 proc. rabatu na nocleg w sieci Hoteli Boutique (do wykorzystania w dniu grania spektaklu).

"Ostatni weekend pokazał jak ogromne jest zapotrzebowanie na dojazdy do Łodzi w celach kulturalnych. W czasie Light Move Festivalu ŁKA biła rekordy przewozów. Mieliśmy pociągi, w których było po 700 pasażerów. Nawet w odjeżdżającym do Warszawy po północy pociągu znalazło się 500 podróżujących. W ramach naszych połączeń oferujemy też bilety na komunikację miejską w Łodzi i Warszawie" - zaznaczył prezes ŁKA Janusz Malinowski.

ŁKA planuje od grudnia dalszy rozwój połączeń regionalnych i współpracę z kolejnymi instytucjami kultury w Łodzi - tak, by z ich oferty mogli korzystać również mieszkańcy odległych zakątków województwa.

Zachętą do podróży do Łodzi i odwiedzenia Teatru Nowego im. Dejmka mają być przygotowywane właśnie premiery. Najbliższą z nich będzie "Fabryka muchołapek" w reż. Andrzeja Barta. W najbliższym czasie w repertuarze znajdą się też "Szewcy" w reż. Jerzego Stuhra, polska prapremiera "Lolity" w reż. Tomasza Cyza oraz spektakl "Kto się boi Wirginii Woolf" w nowym tłumaczeniu Jacka Poniedziałka wyreżyserowany przez Grzegorza Chrapkiewicza.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
 • Hgw – 06.10.2017

  Przepraszam a gdzie są teraz ci wszyscy wczorajsi oburzeni promocją różańcową?

 • yogeeboo – 06.10.2017

  jestem ;) 20% to jednak nie bilet za 1 zł - poza tym nie wiadomo jak się dzielą kosztami miedzy sobą. Może ŁKA nic nie traci a dopłacają teatr i hotel? Nie wiemy tego. Może ŁKA liczy, że warszawiacy cykliczne będą odwiedzać teatr? Nie wiem jakie jest obłożenie tych pociągów w weekendy? Dużo niewiadomych.

 • Hgw – 06.10.2017

  Hahahahahaha... Nie kompromituj się człowieku. Hotel dopłaci?teatr? (dotowany przez państwo?).jesteś lewakiem to idź na onet, bo tam miejsce twoje i takich jak ty. I nie zaśmiecaj normalnego kolejowego portalu swoimi fobiami i kompleksami. Zdrowia życzę.

 • yogeeboo – 06.10.2017

  jestem "lewakiem" bo nie godzę się na rozdawnictwo - pokrętna ta twoja logika.... ale jak obecny rząd (z 500+, mieszkanie+ koryto +) nazywają prawicowym to co poradzić...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.