TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmodernizowane ED72 już w maju na trasie
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.04.2018 11:31:45 2 komentarze
Zmodernizowane ED72 już w maju na trasie (screen YT)

Zmodernizowane ED72 już w maju wyjdą na trasy – poinformowały podczas dzisiejszej konferencji prasowej Przewozy Regionalne.

Zmodernizowane ED72 już w maju wyjdą na trasy – poinformowały podczas dzisiejszej konferencji prasowej Przewozy Regionalne.
Jak już pisaliśmy na łamach InfoRail.pl pojazdy to o tyle charakterystyczne, że ich nowe czoło nawiązuje do Elfów2. Modernizacja jednostek została zrealizowana przez ZNTK Mińsk Mazowiecki. ED72 dołączą do 46 nowych i zmodernizowanych pociągów, które wyjechały na tory w ramach programu odnowy taboru Przewozów Regionalnych.
Zmodernizowane pojazdy będą przeznaczone do realizacji pracy przewozowej w ruchu regionalnym z prędkością maksymalną co najmniej 120 km/h na różnych kategoriach linii kolejowych o peronach o wysokościach 300-1000 mm. Powinny spełniać ogólne wymagania w zakresie przystosowania do ruchu regionalnego. Konstrukcja oraz wyposażenie powinny zapewniać komfortową podróż w czasie przejazdu co najmniej do 4 godzin. Prace modernizacyjne mają zostać wykonane do 31 października 2018 roku. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania w postępowaniu z prawa opcji, zgodnie z którym może zwiększyć liczbę pojazdów maksymalnie do 7. W takim przypadku umowa, obejmie maksymalnie 12 pojazdów, tj. 5 w ramach zamówienia podstawowego i 7 w ramach prawa opcji.
Jak poinformowali dziś przedstawiciele Przewozów Regionalnych nowe i modernizowane składy wyposażone są m.in. w klimatyzację, bezprzewodowy internet, WiFi, przewijaki dla niemowląt, ładowarki USB czy, i tu nowość, strefy małego przewoźnika.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ED72
Przewozy Regionalne
ZNTK Mińsk Mazowiecki
modernizacja
  • PetKo – 18.04.2018

    ENelf. ;)

  • DarekP – 19.04.2018

    To już bardzie EDelf. A swoją drogą mało zdjęć tego cuda techniki.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !