TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany w Zarządzie Tramwajów Śląskich, jest nowy Prezes
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.05.2017 10:27:51 6 komentarzy
Zmiany w Zarządzie Tramwajów Śląskich, jest nowy Prezes

Środowe Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Tramwajów Śląskich S.A. zakończyło V kadencję Zarządu Spółki. Obradująca tego samego dnia Rada Nadzorcza powołała na trzyletnią kadencję nowy dwuosobowy Zarząd.

Środowe Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Tramwajów Śląskich S.A. zakończyło V kadencję Zarządu Spółki. Obradująca tego samego dnia Rada Nadzorcza powołała na trzyletnią kadencję nowy dwuosobowy Zarząd.

Po 7 latach prezesury z Tramwajami Śląskimi pożegnał się dotychczasowy Prezes Tadeusz Freisler.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Tramwajów Śląskich S.A., które odbyło się w siedzibie Spółki w Chorzowie w środę 10.05.2017 r. przyjęło sprawozdanie finansowe za rok 2016 oraz sprawozdanie z działalności Zarządu za rok 2016, udzielając Zarządowi absolutorium. Tym samym zakończyła się kadencja dotychczasowego Zarządu Spółki.

Tego samego dnia obradowała Rada Nadzorcza Spółki, która podjęła decyzję o powołaniu nowego Zarządu Tramwajów Śląskich. Dotychczasowy Prezes Zarządu Tadeusz Freisler już wcześniej zdecydował, iż nie będzie starał się o ponowny wybór. Decyzją Rady Nadzorczej powołany został dwuosobowy Zarząd, który utworzyli jego dotychczasowi członkowie. Na stanowisko Prezesa Zarządu Dyrektora Naczelnego powołany został Bolesław Knapik, a na stanowisko Członka Zarządu Dyrektora Finansowego ponownie powołano Henryka Kolendra.

Dziękujemy Radzie Nadzorczej za okazane zaufanie, wyrażone powołaniem na kolejną kadencję Zarządu. Przed nami wielkie wyzwanie, jakim jest realizacja "Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego". Będziemy realizować projekt, który jest szansą na dalszy rozwój naszej firmy z pożytkiem dla pasażerów Tramwajów Śląskich – powiedział w imieniu Zarządu Prezes Bolesław Knapik.

Rada Nadzorcza podziękowała ustępującemu Prezesowi Tadeuszowi Freislerowi za efektywną pracę na rzecz Spółki przez dwie kadencje, życząc sukcesów nowo powołanemu Zarządowi. Ustalono również, iż w terminie późniejszym skład Zarządu Tramwajów Śląskich S.A. uzupełniony zostanie o trzecią osobę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
 • an – 11.05.2017

  Powinno być w środę 10.05.2017.

 • InfoTram.pl – 11.05.2017

  Dzięki. Poprawione.

 • andrzejh69 – 12.05.2017

  Szkoda Tadeusza Freislera, bardzo dużo zrobił, za jego kadencji TŚ podniosły się z dna i obecnie reprezentują w miarę przyzwoity poziom. Widać nie miał satysfakcji zawodowej aby dalej pełnić dotychczasową funkcję. Wnioskować można, że ktoś musiał mu ją skutecznie odebrać, skoro podjął taką decyzję.

 • GOPOWIEC – 12.05.2017

  Ciężko jest zarządzać firmą kiedy nie ma pieniędzy. Poprzedni prezes wiele zrobił dla TŚ i popularyzacji tramwaju na Śląsku i chwała mu za to.

 • AF – 13.05.2017

  Albo dostał lepszą propozycję, albo po prostu mu podziękowano. Jakaś konkretna przyczyna rezygnacji z kandydowania musiała być. Nikt nie rezygnuje, bo nie ma satysfakcji z kierowania firmą przy 6 średnich krajowych pensji.

 • saba – 14.05.2017

  Oby się sprawdził

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!