TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich
KOLEJE MAZOWIECKIE InfoRail.pl - Opublikowano: 22.05.2017 11:49:53
Koleje Mazowieckie polecają na lato

Korekta rozkładu wejdzie w życie 11 czerwca br. Jest ona podyktowana kolejnymi pracami modernizacyjnymi infrastruktury, które prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe. Na zmiany muszą się przygotować m.in. podróżni korzystający z przejazdów na linii nr 7.

Korekta rozkładu wejdzie w życie 11 czerwca br. Jest ona podyktowana kolejnymi pracami modernizacyjnymi infrastruktury, które prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe. Na zmiany muszą się przygotować m.in. podróżni korzystający z przejazdów na linii nr 7.

Zmiany dotyczą okresu 11 czerwca - 2 września 2017 r. W tym czasie ruch pociągów na liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie będzie wyglądał następująco:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Trwać będzie remont odcinka między Warszawą Włochy a Grodziskiem Mazowieckim. Pociągi dalekobieżne będą kursować po jednym czynnym torze oraz po torach podmiejskich. Z tego powodu zmienią się godziny kursowania niektórych z nich.

Linia nr R2 Warszawa – Siedlce – Łuków

W dniach 12 - 18 sierpnia w stacji Warszawa Rembertów będą prowadzone prace związane z wymianą rozjazdów. Ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony jednotorowo dwukierunkowo, co wiąże się z dużą liczbą odwołanych pociągów oraz zmianą godzin kursowania pozostałych.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

Rozpocznie się modernizacja stacji Łowicz Główny. Wybrane pociągi skończą bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz będzie kursowała autobusowa komunikacja zastępcza. Dodatkowo, z uwagi na remont linii nr 447, ruch pociągów na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki w dniach 4 lipca – 2 września będzie się odbywał wahadłowo po jednym czynnym torze. Część pociągów będzie kursować z pominięciem stacji Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny oraz Warszawa Włochy. Niektóre pociągi będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

8 lipca rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą dotyczyły odcinka Łochów – Małkinia. Ruch pociągów pomiędzy tymi stacjami będzie się odbywał po jednym czynnym torze. W związku z tym zmianie ulegną godziny kursowania części pociągów, a niektóre z nich będą odwołane na ww. odcinku. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Dodatkowo, z uwagi na wymianę rozjazdów w stacji Warszawa Wileńska Marki w dniach 8 -23 lipca na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Z tego powodu znaczna liczba pociągów zostanie odwołana, natomiast pozostałe zmienią godziny kursowania.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

11 czerwca rozpocznie się pierwszy etap modernizacji linii. Na odcinku Garwolin – Dęblin zostanie wtrzymany ruch pociągów. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa – Radom

Jeszcze do 30 czerwca potrwa modernizacja odcinka Piaseczno – Czachówek Południowy, co przełoży się na istotne utrudnienia. Od dnia 1 lipca poza stacją Czachówek Południowy ruch pociągów będzie się odbywał po obu czynnych torach, co wpłynie na znacznie ograniczenie utrudnień. Pociąg "Radomiak od 11 czerwca będzie kursował trasą przez Warkę i Piaseczno.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z trwającą modernizacją linii ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Na Moście Gdańskim ruch w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze. We wczesnych godzinach porannych oraz późnym wieczorem w wybrane dni część pociągów będzie miała zmieniony rozkład jazdy w związku z prowadzonymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej.

Linia nr R29 Tłuszcz - Ostrołęka

Na linii z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych rozkład jazdy pociągów będzie ulegał częstym zmianom. Pociągi zostaną zastąpione komunikacją autobusową w następujących terminach:

- od 8 lipca godz. 8:00 do 9 lipca godz. 18:00 na odcinku Wyszków – Mostówka,

- od 10 do 15 lipca oraz 17 lipca w godz. 7:40-16:55 na odcinku Wyszków – Mostówka,

- od 24 lipca godz. 8:00 do 13 sierpnia godz. 20:00 na odcinku Pasieki – Ostrołęka.

Linia nr R31 Siedlce - Czeremcha

Trwa rewitalizacja linii. Największe utrudnienia wystąpią w dniach 11 - 20 lipca, kiedy będą prowadzone prace związane z remontem odcinka Siedlce – Mordy. Ruch pociągów zostanie wstrzymany i zastąpiony komunikacją autobusową. Dodatkowo pociąg "Czeremszak" będzie uruchamiany w pełnej relacji Czeremcha – Warszawa Wschodnia trasą okrężną przez stacje Dziewule.

Na pozostałych liniach nie przewiduje się większym utrudnień. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce "Tabele rozkładów jazdy".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
rozkład jazdy