TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich
KOLEJE MAZOWIECKIE InfoRail.pl - Opublikowano: 22.05.2017 11:49:53
Koleje Mazowieckie polecają na lato

Korekta rozkładu wejdzie w życie 11 czerwca br. Jest ona podyktowana kolejnymi pracami modernizacyjnymi infrastruktury, które prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe. Na zmiany muszą się przygotować m.in. podróżni korzystający z przejazdów na linii nr 7.

Korekta rozkładu wejdzie w życie 11 czerwca br. Jest ona podyktowana kolejnymi pracami modernizacyjnymi infrastruktury, które prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe. Na zmiany muszą się przygotować m.in. podróżni korzystający z przejazdów na linii nr 7.

Zmiany dotyczą okresu 11 czerwca - 2 września 2017 r. W tym czasie ruch pociągów na liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie będzie wyglądał następująco:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Trwać będzie remont odcinka między Warszawą Włochy a Grodziskiem Mazowieckim. Pociągi dalekobieżne będą kursować po jednym czynnym torze oraz po torach podmiejskich. Z tego powodu zmienią się godziny kursowania niektórych z nich.

Linia nr R2 Warszawa – Siedlce – Łuków

W dniach 12 - 18 sierpnia w stacji Warszawa Rembertów będą prowadzone prace związane z wymianą rozjazdów. Ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony jednotorowo dwukierunkowo, co wiąże się z dużą liczbą odwołanych pociągów oraz zmianą godzin kursowania pozostałych.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

Rozpocznie się modernizacja stacji Łowicz Główny. Wybrane pociągi skończą bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz będzie kursowała autobusowa komunikacja zastępcza. Dodatkowo, z uwagi na remont linii nr 447, ruch pociągów na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki w dniach 4 lipca – 2 września będzie się odbywał wahadłowo po jednym czynnym torze. Część pociągów będzie kursować z pominięciem stacji Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny oraz Warszawa Włochy. Niektóre pociągi będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

8 lipca rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą dotyczyły odcinka Łochów – Małkinia. Ruch pociągów pomiędzy tymi stacjami będzie się odbywał po jednym czynnym torze. W związku z tym zmianie ulegną godziny kursowania części pociągów, a niektóre z nich będą odwołane na ww. odcinku. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Dodatkowo, z uwagi na wymianę rozjazdów w stacji Warszawa Wileńska Marki w dniach 8 -23 lipca na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Z tego powodu znaczna liczba pociągów zostanie odwołana, natomiast pozostałe zmienią godziny kursowania.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

11 czerwca rozpocznie się pierwszy etap modernizacji linii. Na odcinku Garwolin – Dęblin zostanie wtrzymany ruch pociągów. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa – Radom

Jeszcze do 30 czerwca potrwa modernizacja odcinka Piaseczno – Czachówek Południowy, co przełoży się na istotne utrudnienia. Od dnia 1 lipca poza stacją Czachówek Południowy ruch pociągów będzie się odbywał po obu czynnych torach, co wpłynie na znacznie ograniczenie utrudnień. Pociąg "Radomiak od 11 czerwca będzie kursował trasą przez Warkę i Piaseczno.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z trwającą modernizacją linii ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Na Moście Gdańskim ruch w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze. We wczesnych godzinach porannych oraz późnym wieczorem w wybrane dni część pociągów będzie miała zmieniony rozkład jazdy w związku z prowadzonymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej.

Linia nr R29 Tłuszcz - Ostrołęka

Na linii z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych rozkład jazdy pociągów będzie ulegał częstym zmianom. Pociągi zostaną zastąpione komunikacją autobusową w następujących terminach:

- od 8 lipca godz. 8:00 do 9 lipca godz. 18:00 na odcinku Wyszków – Mostówka,

- od 10 do 15 lipca oraz 17 lipca w godz. 7:40-16:55 na odcinku Wyszków – Mostówka,

- od 24 lipca godz. 8:00 do 13 sierpnia godz. 20:00 na odcinku Pasieki – Ostrołęka.

Linia nr R31 Siedlce - Czeremcha

Trwa rewitalizacja linii. Największe utrudnienia wystąpią w dniach 11 - 20 lipca, kiedy będą prowadzone prace związane z remontem odcinka Siedlce – Mordy. Ruch pociągów zostanie wstrzymany i zastąpiony komunikacją autobusową. Dodatkowo pociąg "Czeremszak" będzie uruchamiany w pełnej relacji Czeremcha – Warszawa Wschodnia trasą okrężną przez stacje Dziewule.

Na pozostałych liniach nie przewiduje się większym utrudnień. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce "Tabele rozkładów jazdy".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
rozkład jazdy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.