TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich
KOLEJE ŚLĄSKIE InfoRail.pl - Opublikowano: 06.03.2017 08:38:03
Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich

W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych, 12 marca zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do 10 czerwca br.

W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych, 12 marca zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do 10 czerwca br.

Konieczność wprowadzenia aktualizacji jest podyktowana pracami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury ? czyli PKP Polskie Linie Kolejowe SA. W nowym rozkładzie jazdy z największymi utrudnieniami będą się musieli liczyć pasażerowie linii S4 (Tychy Lodowisko ? Katowice ? Sosnowiec Główny) oraz osoby podróżujące w relacji Katowice ? Rybnik ? Wodzisław Śląski ? Bohumin.

Najważniejszymi zmianami będą m.in.:

Wprowadzenie kilku wariantów kursowania dla wybranych pociągów na linii S1 (Częstochowa ? Katowice ? Gliwice) w terminie 29 IV ? 4 VI. Przyczyną zmian są prace PKP PLK prowadzone na linii kolejowej pomiędzy Łazami a Dąbrową Górniczą Ząbkowicami. Dodatkowo od 8 V do 10 VI na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice będą przeprowadzane prace związane z budową przejścia podziemnego i demontażem kładki dla pieszych. Prosimy, by zwrócić szczególną uwagę na oznaczenia dróg dojścia do i z peronów.

Od 4 V do 31 V popołudniowy pociąg nr 44080 z Gliwic (odjazd o godz. 14:10) do Zawiercia na odcinku Gliwice ? Katowice będzie kursował w trybie przyspieszonym, zatrzymując się jedynie w Zabrzu, Rudzie Śląskiej i Chorzowie Batorym.

W odpowiedzi na oczekiwania pasażerów kursujących na linii S13 (Częstochowa ? Lubliniec), pociąg numer 44120 (wyjazd z Lublińca o 13:01) zostanie lepiej dopasowany do potrzeb osób dojeżdżających do pracy w Częstochowie na drugą zmianę. Po korekcie pociąg ten będzie przyjeżdżał do Częstochowy o godzinie 13:32.

Od 5 do 7 IV oraz od 10 do 12 IV w godzinach 9:15 ? 19:10 ze względu na ograniczoną przepustowość szlaku pomiędzy Katowicami Ligotą a Tychami część pociągów będzie kursować w skróconej relacji lub z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice ? Tychy Lodowisko (bez postojów na stacjach pośrednich). Koleje Śląskie dołożyły starań, by najbardziej popularne połączenia były obsługiwane pociągami.

Od 12 III do 25 IV wszystkie pociągi linii S6 (Katowice ? Wisła Głębce) będą kursować przez stację Chybie. Z tego względu zmianie ulegną godziny przejazdu pociągów w relacji do i z Wisły. W powyższym terminie wszystkie pociągi będą się zatrzymywać w stacji Chybie, z wyjątkiem 3 i 4 kwietnia. W kolejnym terminie prac ? od 26 IV do 10 VI ? przez Chybie będą kursować tylko wybrane pociągi, pozostałe wrócą na planowane trasy. Dlatego prosimy o szczególne zwracanie uwagi na informacje znajdujące się na plakatowych rozkładach jazdy i w liniowym rozkładzie jazdy.

24 III oraz od 27 do 31 III znaczącym zmianom ulegnie rozkład jazdy dla linii S7/S71 na odcinku Katowice ? Orzesze Jaśkowice. Część pociągów będzie kursować trasą okrężną z postojami w Orzeszu Mieście, Łaziskach Średnich i Tychach. Dla pasażerów z pominiętych przystanków pomiędzy Orzeszem Jaśkowicami a Katowicami Piotrowicami zostanie zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa.

W terminie 29 V ? 10 VI ? pociągi linii S71 jadące z kierunku Rybnika i Wodzisławia Śląskiego do Bohumina będą kończyć bieg w stacji Chałupki. Dla pasażerów jadących do Bohumina zostaną zapewnione dogodne przesiadki na pociągi z Raciborza.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
rozkład jazdy