TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany w kursowaniu pociągów w Małopolsce
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 09.06.2017 23:17:31
Zmiany w kursowaniu pociągów w Małopolsce

11 czerwca w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów po Małopolsce. Zmiany w kursowaniu składów wprowadziły zarówno Koleje Małopolskie, jak i Przewozy Regionalne.

Dodatkowe pociągi na krakowskie lotnisko oraz ze stolicy Małopolski do Sędziszowa, specjalne kursy z Krakowa do Zakopanego oraz reorganizacja ruchu związana z remontami i otwarciem łącznicy w Suchej Beskidzkiej – to najważniejsze zmiany nowego rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 11 czerwca.

11 czerwca w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów po Małopolsce. Zmiany w kursowaniu składów wprowadziły zarówno Koleje Małopolskie, jak i Przewozy Regionalne. Co oznaczają one dla pasażerów?

Dodatkowe pociągi na lotnisko

Dzięki zmianom w rozkładzie jazdy pociągów zarówno mieszkańcom, jak i turystom, będzie łatwiej dostać się na krakowskie lotnisko. Równo o godz. 4:40 z portu na Balicach odjedzie pociąg, który do Krakowa dotrze o godz. 4:57, a do Wieliczki o 5:31. Przed godziną 6 zamiast jednego pociągu na lotnisko, pojawią się dwa. Pierwszy z nich odjedzie z Krakowa Głównego o godz. 5:01, a do portu dotrze o 5:19, drugi zaś na lotnisko przyjedzie o 5:50.

Dodatkowy pociąg z Krakowa do Sędziszowa po godz. 20

Z nowego rozkładu jazdy cieszyć się będą także pasażerowie podróżujący w kierunku Sędziszowa. W odpowiedzi na ich wnioski uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg relacji Kraków Główny – Sędziszów, który kursował będzie każdego dnia (oprócz sobót) i uzupełni dwugodzinną lukę pomiędzy godz. 19:30 i 21:30.

Ekspresowe połączenia do Zakopanego

Koleje Małopolskie nie zapominały także o miłośnikach gór, którzy planują spędzić długi weekend pod Tatrami. 15 i 18 czerwca trasę Kraków Główny – Zakopane będą mogli pokonać w 2:45 min nowoczesnym Impulsem wyposażonym w internet, klimatyzację i wszystkie udogodnienia dla pasażerów. Dla wygody podróżnych w tych dniach wydłużone zostaną także wybrane połączenia realizowane przez PolRegio. Większość pociągów rozpoczynających i kończących swój bieg na stacji Kraków Płaszów w czerwcowy długi weekend kursować będzie z/do dworca Kraków Główny. Połączenie zostały zaplanowane tak, by do Zakopanego mogły dojechać zarówno osoby, które w stolicy gór chcą spędzić tylko jeden dzień, jak i te, które na Podhalu planują zostać trochę dłużej.

Łącznica kolejowa w Suchej Beskidzkiej już gotowa

Od 11 czerwca o 15 minut szybciej pojadą pociągi z Krakowa do stolicy polskich gór - Zakopanego. Wszystko za sprawą oddania do użytku łącznicy kolejowej w Suchej Beskidzkiej, przez którą od niedzieli będą jechać pociągi na Podhale. Co więcej, w dotychczasowych relacjach będą kursować pociągi kończące i rozpoczynające bieg w Suchej Beskidzkiej oraz skomunikowane z pociągami do Żywca.

Utrudnienia na trasie do Wieliczki i komunikacja zastępcza (16 - 18 czerwca)

Nowy rozkład jazdy uwzględnia także chwilowe zmiany w kursowaniu pociągów związane z wymianą słupów trakcyjnych na odcinku Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek Kopalnia. Od 16 czerwca (od godz. 7:00) do 18 czerwca (do godz. 22:00) zamiast pociągów kursujących na trasie SKA 1, zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza:

16 czerwca w godzinach 7:00-12:00 pociągi będą kończyć i zaczynać bieg na stacji Kraków Płaszów, a na odcinku Kraków Płaszów – Wieliczka Rynek Kopalnia kursować będzie autobus zastępczy.

Od 16 czerwca (godz.12:00) do 18 czerwca (godz. 22:00) pociągi będą kończyć i rozpoczynać bieg na stacji Kraków Bieżanów, natomiast na odcinku Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek Kopalnia będzie kursował autobus zastępczy.

Co więcej, z uwagi na kontynuację prac w godzinach nocnych (od 20 czerwca do 8 lipca) pierwszy pociąg z Wieliczki Rynek Kopalnia odjeżdżający o godz. 4:09 będzie rozpoczynał podróż na stacji Kraków Bieżanów, natomiast trasę Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Bieżanów pasażerowie pokonają podstawionym autobusem.

Utrudnienia na trasie Tarnów – Nowy Sącz – Krynica oraz Tarnów – Mościce

Utrudnienia związane z prowadzonymi pracami torowymi odczują także pasażerowie jeżdżący trasą z Tarnowa do Nowego Sącza i Krynicy. Wraz z zamknięciem stacji Ptaszkowa i brakiem możliwości mijania się pociągów na blisko 20-km odcinku zmieni się czas i godziny kursowania pociągów w relacjach Kraków Główny – Nowy Sącz oraz Kraków Główny – Krynica-Zdrój.

Na utrudnienia związane z pracą przy nasypach kolejowych muszą się także przygotować Tarnowanie. Przez cały okres obowiązywania rozkładu jazdy pociągów na odcinku Tarnów - Tarnów Mościce ruch w obu kierunkach będzie odbywać się po jednym torze. W efekcie część pociągów kursujących poza godzinami szczytu będzie miała zmienione godziny odjazdu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
rozkład jazdy
Koleje Małopolskie
Przewozy Regionalne
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.