TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany w kursowaniu pociągów w Małopolsce
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 09.06.2017 23:17:31
Zmiany w kursowaniu pociągów w Małopolsce

11 czerwca w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów po Małopolsce. Zmiany w kursowaniu składów wprowadziły zarówno Koleje Małopolskie, jak i Przewozy Regionalne.

Dodatkowe pociągi na krakowskie lotnisko oraz ze stolicy Małopolski do Sędziszowa, specjalne kursy z Krakowa do Zakopanego oraz reorganizacja ruchu związana z remontami i otwarciem łącznicy w Suchej Beskidzkiej – to najważniejsze zmiany nowego rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 11 czerwca.

11 czerwca w życie wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów po Małopolsce. Zmiany w kursowaniu składów wprowadziły zarówno Koleje Małopolskie, jak i Przewozy Regionalne. Co oznaczają one dla pasażerów?

Dodatkowe pociągi na lotnisko

Dzięki zmianom w rozkładzie jazdy pociągów zarówno mieszkańcom, jak i turystom, będzie łatwiej dostać się na krakowskie lotnisko. Równo o godz. 4:40 z portu na Balicach odjedzie pociąg, który do Krakowa dotrze o godz. 4:57, a do Wieliczki o 5:31. Przed godziną 6 zamiast jednego pociągu na lotnisko, pojawią się dwa. Pierwszy z nich odjedzie z Krakowa Głównego o godz. 5:01, a do portu dotrze o 5:19, drugi zaś na lotnisko przyjedzie o 5:50.

Dodatkowy pociąg z Krakowa do Sędziszowa po godz. 20

Z nowego rozkładu jazdy cieszyć się będą także pasażerowie podróżujący w kierunku Sędziszowa. W odpowiedzi na ich wnioski uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg relacji Kraków Główny – Sędziszów, który kursował będzie każdego dnia (oprócz sobót) i uzupełni dwugodzinną lukę pomiędzy godz. 19:30 i 21:30.

Ekspresowe połączenia do Zakopanego

Koleje Małopolskie nie zapominały także o miłośnikach gór, którzy planują spędzić długi weekend pod Tatrami. 15 i 18 czerwca trasę Kraków Główny – Zakopane będą mogli pokonać w 2:45 min nowoczesnym Impulsem wyposażonym w internet, klimatyzację i wszystkie udogodnienia dla pasażerów. Dla wygody podróżnych w tych dniach wydłużone zostaną także wybrane połączenia realizowane przez PolRegio. Większość pociągów rozpoczynających i kończących swój bieg na stacji Kraków Płaszów w czerwcowy długi weekend kursować będzie z/do dworca Kraków Główny. Połączenie zostały zaplanowane tak, by do Zakopanego mogły dojechać zarówno osoby, które w stolicy gór chcą spędzić tylko jeden dzień, jak i te, które na Podhalu planują zostać trochę dłużej.

Łącznica kolejowa w Suchej Beskidzkiej już gotowa

Od 11 czerwca o 15 minut szybciej pojadą pociągi z Krakowa do stolicy polskich gór - Zakopanego. Wszystko za sprawą oddania do użytku łącznicy kolejowej w Suchej Beskidzkiej, przez którą od niedzieli będą jechać pociągi na Podhale. Co więcej, w dotychczasowych relacjach będą kursować pociągi kończące i rozpoczynające bieg w Suchej Beskidzkiej oraz skomunikowane z pociągami do Żywca.

Utrudnienia na trasie do Wieliczki i komunikacja zastępcza (16 - 18 czerwca)

Nowy rozkład jazdy uwzględnia także chwilowe zmiany w kursowaniu pociągów związane z wymianą słupów trakcyjnych na odcinku Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek Kopalnia. Od 16 czerwca (od godz. 7:00) do 18 czerwca (do godz. 22:00) zamiast pociągów kursujących na trasie SKA 1, zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza:

16 czerwca w godzinach 7:00-12:00 pociągi będą kończyć i zaczynać bieg na stacji Kraków Płaszów, a na odcinku Kraków Płaszów – Wieliczka Rynek Kopalnia kursować będzie autobus zastępczy.

Od 16 czerwca (godz.12:00) do 18 czerwca (godz. 22:00) pociągi będą kończyć i rozpoczynać bieg na stacji Kraków Bieżanów, natomiast na odcinku Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek Kopalnia będzie kursował autobus zastępczy.

Co więcej, z uwagi na kontynuację prac w godzinach nocnych (od 20 czerwca do 8 lipca) pierwszy pociąg z Wieliczki Rynek Kopalnia odjeżdżający o godz. 4:09 będzie rozpoczynał podróż na stacji Kraków Bieżanów, natomiast trasę Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Bieżanów pasażerowie pokonają podstawionym autobusem.

Utrudnienia na trasie Tarnów – Nowy Sącz – Krynica oraz Tarnów – Mościce

Utrudnienia związane z prowadzonymi pracami torowymi odczują także pasażerowie jeżdżący trasą z Tarnowa do Nowego Sącza i Krynicy. Wraz z zamknięciem stacji Ptaszkowa i brakiem możliwości mijania się pociągów na blisko 20-km odcinku zmieni się czas i godziny kursowania pociągów w relacjach Kraków Główny – Nowy Sącz oraz Kraków Główny – Krynica-Zdrój.

Na utrudnienia związane z pracą przy nasypach kolejowych muszą się także przygotować Tarnowanie. Przez cały okres obowiązywania rozkładu jazdy pociągów na odcinku Tarnów - Tarnów Mościce ruch w obu kierunkach będzie odbywać się po jednym torze. W efekcie część pociągów kursujących poza godzinami szczytu będzie miała zmienione godziny odjazdu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
rozkład jazdy
Koleje Małopolskie
Przewozy Regionalne