TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany w kursowaniu pociągów między Łodzią a Zgierzem. Remont
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 20.10.2019 09:45:28
Zmiany w kursowaniu pociągów między Łodzią a Zgierzem. Remont (foto: PKP PLK)

Ruszają zasadnicze prace przy modernizacji przystanku kolejowego Łódź Marysin, obejmujące m.in. budowę tzw. mijanki. W związku z rozpoczęciem inwestycji za 49,3 mln zł, od niedzieli nastąpi zmiana w ruchu pociągów na odcinku Łódź Widzew – Zgierz.

Ruszają zasadnicze prace przy modernizacji przystanku kolejowego Łódź Marysin, obejmujące m.in. budowę tzw. mijanki. W związku z rozpoczęciem inwestycji za 49,3 mln zł, od niedzieli nastąpi zmiana w ruchu pociągów na odcinku Łódź Widzew – Zgierz.

Modernizacja przystanku Łódź Marysin, to inwestycja za 49,3 mln zł, realizowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego woj. łódzkiego. Prace przygotowawcze rozpoczęły się w lipcu, m.in. wykonano część robót ziemnych oraz usunięto kolizje z instalacjami podziemnymi. Zgodnie z planem, na Marysinie ułożonych zostanie 750 m nowego toru oraz pojawią się urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Obecnie rozpoczynają się zasadnicze prace związane z budową tzw. mijanki Łódź Marysin oraz budową przejścia podziemnego na przystanku Łódź Stoki na jednotorowym odcinku Łódź Widzew – Zgierz.

Wybudowane zostaną także dwa nowe przystanki - Łódź Radogoszcz Wschód i Łódź Warszawska, a kolejne trzy - Łódź Arturówek, Łódź Marysin i Łódź Stoki - zostaną rozbudowane. W ramach projektu powstanie też nowy przystanek na linii nr 14 - Łódź Retkinia. Przystanki będą pełniły funkcję węzłów komunikacyjnych integrujących kolej z innymi środkami transportu: indywidualnego, miejskiego i regionalnego. Według PKP, nowe obiekty dostosowane dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się ułatwią podróżnym przesiadki.

Zakończenie inwestycji zaplanowano w drugiej połowie 2020 r.

W związku z pracami na odcinku Łódź Widzew – Zgierz od 20 października zmieni się rozkład jazdy pociągów regionalnych i dalekobieżnych. Pociągi dalekobieżne pojadą trasą przez Łódź Kaliską i Pabianice. Nie przewidziano komunikacji zastępczej za pociągi regionalne i aglomeracyjne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Zgierz
remont
przystanek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.