TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany na trasie Warszawa – Bydgoszcz. Ale część pociągów nadal przez Iławę
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.02.2018 10:17:31
Zmiany na trasie Warszawa – Bydgoszcz. Ale część pociągów nadal przez Iławę (foto: PKP IC)

W związku z prowadzonymi przez PKP PLK pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 18 pociągi dalekobieżne PKP Intercity między Bydgoszczą a Warszawą trasowane są objazdem przez Toruń Wsch., Jabłonowo Pomorskie i Iławę Gł.

W związku z prowadzonymi przez PKP PLK pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 18 pociągi dalekobieżne PKP Intercity między Bydgoszczą a Warszawą trasowane są objazdem przez Toruń Wsch., Jabłonowo Pomorskie i Iławę Gł.

Jak poinformował wiceminister Andrzej Bittel na podstawie planowanej korekty rocznego rozkładu jazdy pociągów edycji 2017/2018, która obowiązywać będzie od 11 marca do 9 czerwca 2018 r., pociąg IC 5122 "Kujawiak", relacji Bydgoszcz Gł. – Warszawa Centralna, wróci na swoją podstawową trasę przez Kutno, Włocławek i Toruń Gł. W relacji przeciwnej tj. do Bydgoszczy pociąg IC 1523 "Kujawiak" kursuje w relacji podstawowej przez Kutno od 10 grudnia 2017 r.

Natomiast, od 11 marca do 9 czerwca 2018 r. trasą objazdową przez Iławę Gł. i Jabłonowo Pomorskie będą w dalszym ciągu trasowane pozostałe pociągi relacji Warszawa Wsch. – Bydgoszcz Gł. – Warszawa Wsch. tzn. IC 1521/5120 "Rejewski", IC 5112/1513 "Kopernik" oraz IC 1519/5118 "Wieniawski". Powyższe pociągi zatrzymują się między innymi na stacji Iława Gł., Jabłonowo Pomorskie, Toruń Wsch., Toruń Miasto, Toruń Gł. i Solec Kujawski.

Po zakończeniu prac torowych na linii nr 18, wszystkie pociągi kursujące w relacji Warszawa – Bydgoszcz powrócą na swoją podstawową trasę, tj. przez Kutno, a PKP Intercity nie przewiduje trasowania pociągów w ww. relacji przez Iławę i Jabłonowo Pomorskie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Bydgoszcz
Warszawa
Iława
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.