TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany i nowości na Podkarpaciu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 11.03.2018 10:28:41
Zmiany i nowości na Podkarpaciu

Od niedzieli (11 marca) zmienił się rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania rozkładu do prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej - PKP PLK.

Od niedzieli (11 marca) zmienił się rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania rozkładu do prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej - PKP PLK.

Jak poinformował PAP Jan Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych, nieznacznym zmianom ulegną od niedzieli czasy kursowania niektórych pociągów. "Informacje o nowym rozkładzie jazdy można uzyskać m.in. w kasach biletowych czy pod numerem naszej infolinii 703 20 20 20" – dodał.

Najpoważniejsze zmiany na Podkarpaciu czekają podróżnych w związku z remontem na linii 101 i całodobowym zamknięciem torów na odcinku Jarosław–Horyniec Zdrój. "W dniach 11 – 27 kwietnia zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa dla wszystkich pociągów kursujących na tym odcinku" – dodał Prawelski.

PKP PLK nadal prowadzi prace modernizacyjne na linii 106, gdzie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową pomiędzy Boguchwałą a Jasłem. Nadal zawieszone będą pociągi relacji Jasło – Targowiska, Komańcza – Jasło oraz Gorlice – Jasło. Natomiast pociągi kursujące na linii Rzeszów – Komańcza i Rzeszów – Gorlice dojeżdżają tylko do stacji Jasło. Zakończenie utrudnień planowane jest na czerwiec br.

Prawelski przypomniał, że od 1 marca br. trwają również prace modernizacyjne na linii 68 pomiędzy stacją Kraśnik a stacją Lublin-Zemborzyce. Na tym odcinku dla wszystkich pociągów kursujących z Rzeszowa do Lublina została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Prawelski zaznaczył, że w dniach 28-29 kwietnia oraz 1 i 3 maja po raz pierwszy w tym roku będzie kursował pociąg relacji Rzeszów–Zamość Wschód. Pociąg wyruszy z Rzeszowa o godzinie 7 i przyjedzie do stacji Zamość o godzinie 11:47. Pociąg powrotny odjedzie z Zamościa o godzinie 16:50 i przyjedzie do Rzeszowa o godzinie 21:46.

W tych samych dniach, czyli 28-29 kwietnia oraz 1 i 3 maja kursował będzie pociąg Rzeszów–Sandomierz. Pociąg wyruszy z Rzeszowa o godzinie 7:22 i przyjedzie do Sandomierza o godzinie 8:49. Pociąg powrotny odjedzie z Sandomierza o godzinie 17:14 i przyjedzie do Rzeszowa o godzinie 18:46.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
rozkład jazdy
Podkarpackie
  • Kuba Perkowski – 11.03.2018

    Bardzo brakowało takiego połączenia a sandomierz ma ogromny potencjał bo pociągi mogły by jeździć przez stalową wolę, kolbuszową czy mielec

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.