TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany i nowości na Podkarpaciu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 11.03.2018 10:28:41
Zmiany i nowości na Podkarpaciu

Od niedzieli (11 marca) zmienił się rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania rozkładu do prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej - PKP PLK.

Od niedzieli (11 marca) zmienił się rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania rozkładu do prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej - PKP PLK.

Jak poinformował PAP Jan Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych, nieznacznym zmianom ulegną od niedzieli czasy kursowania niektórych pociągów. "Informacje o nowym rozkładzie jazdy można uzyskać m.in. w kasach biletowych czy pod numerem naszej infolinii 703 20 20 20" – dodał.

Najpoważniejsze zmiany na Podkarpaciu czekają podróżnych w związku z remontem na linii 101 i całodobowym zamknięciem torów na odcinku Jarosław–Horyniec Zdrój. "W dniach 11 – 27 kwietnia zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa dla wszystkich pociągów kursujących na tym odcinku" – dodał Prawelski.

PKP PLK nadal prowadzi prace modernizacyjne na linii 106, gdzie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową pomiędzy Boguchwałą a Jasłem. Nadal zawieszone będą pociągi relacji Jasło – Targowiska, Komańcza – Jasło oraz Gorlice – Jasło. Natomiast pociągi kursujące na linii Rzeszów – Komańcza i Rzeszów – Gorlice dojeżdżają tylko do stacji Jasło. Zakończenie utrudnień planowane jest na czerwiec br.

Prawelski przypomniał, że od 1 marca br. trwają również prace modernizacyjne na linii 68 pomiędzy stacją Kraśnik a stacją Lublin-Zemborzyce. Na tym odcinku dla wszystkich pociągów kursujących z Rzeszowa do Lublina została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Prawelski zaznaczył, że w dniach 28-29 kwietnia oraz 1 i 3 maja po raz pierwszy w tym roku będzie kursował pociąg relacji Rzeszów–Zamość Wschód. Pociąg wyruszy z Rzeszowa o godzinie 7 i przyjedzie do stacji Zamość o godzinie 11:47. Pociąg powrotny odjedzie z Zamościa o godzinie 16:50 i przyjedzie do Rzeszowa o godzinie 21:46.

W tych samych dniach, czyli 28-29 kwietnia oraz 1 i 3 maja kursował będzie pociąg Rzeszów–Sandomierz. Pociąg wyruszy z Rzeszowa o godzinie 7:22 i przyjedzie do Sandomierza o godzinie 8:49. Pociąg powrotny odjedzie z Sandomierza o godzinie 17:14 i przyjedzie do Rzeszowa o godzinie 18:46.Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
rozkład jazdy
Podkarpackie
  • Kuba Perkowski – 11.03.2018

    Bardzo brakowało takiego połączenia a sandomierz ma ogromny potencjał bo pociągi mogły by jeździć przez stalową wolę, kolbuszową czy mielec

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.