TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiana cen bazowych na połączenia EIP i EIC niewielka
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.06.2017 10:48:24 3 komentarze
Zmiana cen bazowych na połączenia EIP i EIC niewielka

Zmiana cen bazowych na połączenia kategorii EIP i EIC dokonana w charakterze korekty przez spółkę PKP Intercity była niewielka – poinformował Kazimierz Smoliński, Sekretarz Stanu w MIB.

Zmiana cen bazowych na połączenia kategorii EIP i EIC dokonana w charakterze korekty przez spółkę PKP Intercity była niewielka – poinformował Kazimierz Smoliński, Sekretarz Stanu w MIB.

Powyższe połączenia są połączeniami komercyjnymi, co oznacza że PKP Intercity uruchamiają je na własne ryzyko finansowe i ponoszą odpowiedzialność za osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego tej działalności przewozowej. Przy szacowaniu wysokości cen przewoźnik kieruje się wynikami analiz uwzględniających wiele kryteriów w tym: pozycjonowanie konkurencyjne i elastyczność cenową. W zarządzaniu przychodami wykorzystywane są narzędzia elastycznego zarządzania ceną, do których należą m.in. bilety w promocyjnych cenach z oferty Super Promo, której dostępność jest limitowana – informował dalej Smoliński.

Z informacji PKP Intercity wynika, że wpływ nowych taryf na rentowność pociągów komercyjnych oraz liczbę pasażerów w pociągach kategorii EIP i EIC oceniany jest pozytywnie. Szczegółowe informacje dotyczące wyników finansowych poszczególnych pociągów oraz ich kategorii, a także dane odnośnie frekwencji w pociągach stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i nie mogą zostać podane do publicznej wiadomości. Na wyniki przewozowe wpływa wiele kryteriów, m.in. czasy przejazdów, konstrukcja rozkładów jazdy, sytuacja na równoległej sieci dróg, działania marketingowe i inne. Wyciąganie wniosków na podstawie zestawienia wyników przewozowych i cen, nie biorąc innych czynników pod uwagę, jest niewłaściwe – dodał Smoliński.Sprawdź też:
EIP
EIC
bilet
PKP Intercity
  • www – 19.06.2017

    Bełkot, a nie tekst. O co chodzi autorowi?

  • Luk – 20.06.2017

    Kopiuj, wklej z jakiejś notatki prasowej. Autor nawet nie pokusił się o chociaż 2 zdania komentarza...

  • Damian – 20.06.2017

    Co autor miał na myśli :-)

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.