TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiana cen bazowych na połączenia EIP i EIC niewielka
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.06.2017 10:48:24 3 komentarze
Zmiana cen bazowych na połączenia EIP i EIC niewielka

Zmiana cen bazowych na połączenia kategorii EIP i EIC dokonana w charakterze korekty przez spółkę PKP Intercity była niewielka – poinformował Kazimierz Smoliński, Sekretarz Stanu w MIB.

Zmiana cen bazowych na połączenia kategorii EIP i EIC dokonana w charakterze korekty przez spółkę PKP Intercity była niewielka – poinformował Kazimierz Smoliński, Sekretarz Stanu w MIB.

Powyższe połączenia są połączeniami komercyjnymi, co oznacza że PKP Intercity uruchamiają je na własne ryzyko finansowe i ponoszą odpowiedzialność za osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego tej działalności przewozowej. Przy szacowaniu wysokości cen przewoźnik kieruje się wynikami analiz uwzględniających wiele kryteriów w tym: pozycjonowanie konkurencyjne i elastyczność cenową. W zarządzaniu przychodami wykorzystywane są narzędzia elastycznego zarządzania ceną, do których należą m.in. bilety w promocyjnych cenach z oferty Super Promo, której dostępność jest limitowana – informował dalej Smoliński.

Z informacji PKP Intercity wynika, że wpływ nowych taryf na rentowność pociągów komercyjnych oraz liczbę pasażerów w pociągach kategorii EIP i EIC oceniany jest pozytywnie. Szczegółowe informacje dotyczące wyników finansowych poszczególnych pociągów oraz ich kategorii, a także dane odnośnie frekwencji w pociągach stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i nie mogą zostać podane do publicznej wiadomości. Na wyniki przewozowe wpływa wiele kryteriów, m.in. czasy przejazdów, konstrukcja rozkładów jazdy, sytuacja na równoległej sieci dróg, działania marketingowe i inne. Wyciąganie wniosków na podstawie zestawienia wyników przewozowych i cen, nie biorąc innych czynników pod uwagę, jest niewłaściwe – dodał Smoliński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
EIP
EIC
bilet
PKP Intercity
  • www – 19.06.2017

    Bełkot, a nie tekst. O co chodzi autorowi?

  • Luk – 20.06.2017

    Kopiuj, wklej z jakiejś notatki prasowej. Autor nawet nie pokusił się o chociaż 2 zdania komentarza...

  • Damian – 20.06.2017

    Co autor miał na myśli :-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.