TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Złodzieje węgla zablokowali ruch pociągów na Śląsku
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.10.2018 17:15:16
Złodzieje węgla zablokowali ruch pociągów na Śląsku (foto: Wikipedia - zdjęcie ilustracyjne)

Złodzieje węgla doprowadzili do zablokowania ruchu na towarowym szlaku kolejowym między Bytomiem a Zabrzem. Sprawcy zatrzymali pociąg przewożący węgiel i wysypali na tory ok. sto ton tego surowca.

Złodzieje węgla doprowadzili do zablokowania ruchu na towarowym szlaku kolejowym między Bytomiem a Zabrzem. Sprawcy zatrzymali pociąg przewożący węgiel i wysypali na tory ok. sto ton tego surowca.

Jak podało w środę Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, do incydentu doszło we wtorek późnym popołudniem w Bytomiu, między stacjami kolejowymi Bytom Bobrek i Zabrze Biskupice.

"Nieznani sprawcy pozostawili na torowisku fragment wełny mineralnej, przypominający betonowy podkład kolejowy. Po najechaniu na przeszkodę maszynista pociągu towarowego zatrzymał skład. Sprawcy dokonali usypu około 100 ton węgla" - poinformowały służby kryzysowe.

Ponieważ węgiel został wysypany po obu stronach pociągu, zablokowane zostały także sąsiednie tory. W ten sposób sparaliżowali ruch na tym towarowym szlaku. Służby kolejowe pracowały do późnej nocy, aby przywrócić komunikację. W środę po drugiej w nocy udrożniony został jeden z torów.

Ataki złodziei na jadące z kopalń pociągi z węglem powtarzają się na Śląsku od wielu lat. Zjawisko nasila się jesienią i zimą, kiedy trwa sezon grzewczy. W przeszłości złodzieje atakowali m.in. w okolicach Rudy Śląskiej, Zabrza, Bytomia, Siemianowic Śląskich, Katowic i Mysłowic. Wysypują od kilku do kilkudziesięciu ton węgla, miału węglowego i koksu, często powodując utrudnienia w ruchu pociągów towarowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
śląskie
awaria
 • Sławomir Jaworski – 11.10.2018

  Dawniej co któryś wagon towarowy miał budkę dla strażnika kolejowego, który miał prawo bez ostrzeżenia strzelać do złodziei węgla. Wielu takich amatorów nieswojego węgla zginęło.

 • Tomasz Woźniak – 11.10.2018

  Atak dosłownie jak na Dzikim Zachodzie.

 • Grzegorz Lubiński – 12.10.2018

  O.. zdjęcie ze stacji Konin się załapło . W tle bloki osiedla Zatorze. 🤓🙃😃

 • Michał Prosper Kowalski – 13.10.2018

  Wysypali 100 ton i co dalej nastąpiło?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.