TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZKA na linii SKA1
UMWM - Opublikowano: 16.06.2017 11:17:01
ZKA na linii SKA1

Chwilowe utrudnienia czekają na pasażerów 1. linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej podczas długiego czerwcowego weekendu. Z powodu wymiany słupów trakcyjnych od 16 do 18 czerwca na odcinku Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek Kopalnia zamiast pociągów będą jeździć zastępcze autobusy.

Chwilowe utrudnienia czekają na pasażerów 1. linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej podczas długiego czerwcowego weekendu. Z powodu wymiany słupów trakcyjnych od 16 do 18 czerwca na odcinku Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek Kopalnia zamiast pociągów będą jeździć zastępcze autobusy.

Komunikacja zastępcza zostanie wprowadzona od godziny 7:00 w piątek do godz. 22:00 w niedzielę. W pierwszej kolejności z używania zostanie wyłączona stacja Kraków Bieżanów, dlatego 16 czerwca do godz. 12:00 wszystkie pociągi zakończą i rozpoczną swój bieg na stacji Kraków Płaszów. Natomiast odcinek Kraków Płaszów – Wieliczka Rynek Kopalnia pasażerowie pokonają specjalnie podstawionymi autobusami. Już od południa pociągi dojadą do Bieżanowa i stamtąd będą odjeżdżać aż do godz. 22:00 w niedzielę.

Drugi etap prac remontowanych zaplanowano w okresie od 20 czerwca do 8 lipca. Będą one prowadzone w godzinach nocnych. Stąd pierwszy pociąg ze stacji Wieliczka Rynek Kopalnia, który normalnie odjeżdża o godz. 4:09, w tych dniach będzie rozpoczynał swój bieg na stacji Kraków Bieżanów. Analogicznie jak wcześniej na trasę Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Bieżanów wyjadą autobusy, które zatrzymywać się będą na następujących przystankach:

Kraków Płaszów: Plac Braci Dudzińskich (obok dworca)

Kraków Prokocim: Przystanek autobusowy - Prokocim Rynek

Kraków Bieżanów: Plac przy stacji kolejowej (obok kładki)

Kraków Bieżanów Drożdżownia: Przystanek autobusowy - Bieżanów Drożdżownia PKP

Wieliczka Park:

- w kierunku Krakowa: Zatoka na ulicy Dembowskiego przy stacji kolejowej (obok apteki)

- w kierunku Wieliczki: Przystanek autobusowy przy stacji kolejowej (naprzeciwko dworca)

Wieliczka Rynek-Kopalnia: Parking przy stacji kolejowej

Autobusy zastępcze nie będą obsługiwały przystanku Wieliczka Bogucice.

Ze względu na ograniczenie przepustowości odcinka Kraków Główny - Kraków Płaszów 16, 17, 18 i 21 czerwca pociągi:

33718/9 rel. Kraków Lotnisko odj. 9:48 - Kraków Główny przyj. 10:05 / odj. 10:08 - Wieliczka Rynek Kopalnia przyj. 10:34

33624/5 rel. Wieliczka Rynek Kopalnia odj. 10:41 - Kraków Główny przyj. 11:06 / odj. 11:07 - Kraków Lotnisko przyj. 11:24

będą kursować w skróconej relacji tj. Kraków Lotnisko - Kraków Główny i Kraków Główny - Kraków Lotnisko.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SKA
ZKA
Krakó
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.