TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZKA na linii SKA1
UMWM - Opublikowano: 16.06.2017 11:17:01
ZKA na linii SKA1

Chwilowe utrudnienia czekają na pasażerów 1. linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej podczas długiego czerwcowego weekendu. Z powodu wymiany słupów trakcyjnych od 16 do 18 czerwca na odcinku Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek Kopalnia zamiast pociągów będą jeździć zastępcze autobusy.

Komunikacja zastępcza zostanie wprowadzona od godziny 7:00 w piątek do godz. 22:00 w niedzielę. W pierwszej kolejności z używania zostanie wyłączona stacja Kraków Bieżanów, dlatego 16 czerwca do godz. 12:00 wszystkie pociągi zakończą i rozpoczną swój bieg na stacji Kraków Płaszów. Natomiast odcinek Kraków Płaszów – Wieliczka Rynek Kopalnia pasażerowie pokonają specjalnie podstawionymi autobusami. Już od południa pociągi dojadą do Bieżanowa i stamtąd będą odjeżdżać aż do godz. 22:00 w niedzielę.

Drugi etap prac remontowanych zaplanowano w okresie od 20 czerwca do 8 lipca. Będą one prowadzone w godzinach nocnych. Stąd pierwszy pociąg ze stacji Wieliczka Rynek Kopalnia, który normalnie odjeżdża o godz. 4:09, w tych dniach będzie rozpoczynał swój bieg na stacji Kraków Bieżanów. Analogicznie jak wcześniej na trasę Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Bieżanów wyjadą autobusy, które zatrzymywać się będą na następujących przystankach:

Kraków Płaszów: Plac Braci Dudzińskich (obok dworca)

Kraków Prokocim: Przystanek autobusowy - Prokocim Rynek

Kraków Bieżanów: Plac przy stacji kolejowej (obok kładki)

Kraków Bieżanów Drożdżownia: Przystanek autobusowy - Bieżanów Drożdżownia PKP

Wieliczka Park:

- w kierunku Krakowa: Zatoka na ulicy Dembowskiego przy stacji kolejowej (obok apteki)

- w kierunku Wieliczki: Przystanek autobusowy przy stacji kolejowej (naprzeciwko dworca)

Wieliczka Rynek-Kopalnia: Parking przy stacji kolejowej

Autobusy zastępcze nie będą obsługiwały przystanku Wieliczka Bogucice.

Ze względu na ograniczenie przepustowości odcinka Kraków Główny - Kraków Płaszów 16, 17, 18 i 21 czerwca pociągi:

33718/9 rel. Kraków Lotnisko odj. 9:48 - Kraków Główny przyj. 10:05 / odj. 10:08 - Wieliczka Rynek Kopalnia przyj. 10:34

33624/5 rel. Wieliczka Rynek Kopalnia odj. 10:41 - Kraków Główny przyj. 11:06 / odj. 11:07 - Kraków Lotnisko przyj. 11:24

będą kursować w skróconej relacji tj. Kraków Lotnisko - Kraków Główny i Kraków Główny - Kraków Lotnisko.Sprawdź też:
SKA
ZKA
Krakó

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.