TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zielona siódemka PKP CARGO
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.11.2019 14:15:54
Zielona siódemka (foto: PKP CARGO)

Wczoraj (9 listopada) w Warszawie była okazja aby zobaczyć zieloną "siódemkę" PKP CARGO w Warszawie.

Wczoraj (9 listopada) w Warszawie była okazja aby zobaczyć zieloną "siódemkę" PKP CARGO w Warszawie.

EU07-128 przy okazji naprawy rewizyjnej w Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru w Bydgoszczy powróciła do historycznych barw, które nosiła w latach 2006-2010.

Podczas prezentacji można było także zobaczyć SM42-350, która niedawno odzyskała fabryczny wygląd i malowanie oraz biało-czerwonego Dragona 2.

EU07-128 to lokomotywa wyprodukowana w 1970 roku przez wrocławski PaFaWag. Od samego początku prowadzi pociągi PKP, obecnie w spółce PKP CARGO.

Podczas naprawy rewizyjnej 1R6 (poziomu P4 1P4/6) w Północnym Zakładzie Spółki PKP CARGO S.A. – z inicjatywy portalu Ilostan Pojazdów Trakcyjnych – lokomotywie przywrócono schemat malowania z lat 2006 - 2010 (pomiędzy naprawami 1R4 a 1R5) wraz z kompletem metalowych oznaczeń lokomotywy. Ponadto na pudło naniesiono historyczne przydziały do Zakładu Taboru w Warszawie (lokomotywownia Warszawa Odolany), gdzie maszyna pracowała pomiędzy 1980 a 2008 rokiem.

Ilostan Pojazdów Trakcyjnych podaje, że na początku służby – w 1972 roku – lokomotywa brała udział w wypadku na stacji Głogów, gdzie prowadząc pociąg towarowy 61480 relacji Wrocław Nadodrze - Warszawa Odolany zderzyła się czołowo z pociągiem zbiorowym 55175 (Łowicz Gł - Łódź Widzew) prowadzonym przez Ty2-1256. W wyniku wypadku zginął maszynista tego parowozu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
lokomotywa
EU07
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.