TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zerwana trakcja na trasie Warszawa – Białystok. Utrudnienia do poniedziałku
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.11.2018 22:11:59
zdjęcie ilustracyjne

Do poniedziałku mają potrwać utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Białystok-Warszawa - poinformowało w sobotę po południu PKP PLK. Ma to związek z naprawą trakcji między Szepietowem a Raciborami.

Do poniedziałku mają potrwać utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Białystok-Warszawa - poinformowało w sobotę po południu PKP PLK. Ma to związek z naprawą trakcji między Szepietowem a Raciborami.

Obecnie ruch pociągów w tym miejscu odbywa się z wykorzystaniem lokomotyw spalinowych. Do uszkodzenia sieci doszło w sobotę po godz. 10, kiedy na przejeździe drogowo-kolejowym w miejscowości Średnica-Maćkowięta samochód ciężarowy uszkodził sieć trakcyjną nad dwoma torami, uszkodzeniu uległy też słupy trakcyjne. Ruch pociągów między stacjami Racibory i Szepietowo został wstrzymany i uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Jak poinformował PAP w sobotę po południu Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, służby techniczne PLK przywróciły ruch kolejowy z wykorzystaniem trakcji spalinowej pomiędzy Szepietowem a Raciborami. Wyjaśnił wcześniej, że pociąg elektryczny będzie w tym miejscu doczepiany do lokomotywy spalinowej, za miejscem uszkodzenia będzie odłączany.

Natomiast ze względu na zakres prac i utrudnienia, odbudowa sieci trakcyjnej nad jednym torem potrwa do niedzieli, a nie jak wcześniej zapowiadano, do soboty wieczorem. Wydłuży się też czas naprawy sieci nad drugim torem - tu prace mają potrwać do poniedziałku. Dopiero w poniedziałek pociągi mają kursować według rozkładu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
sieć trakcyjna
PKP PLK
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.