TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zderzenie pociągu z trzema samochodami ? symulacja Kolei Śląskich
KOLEJE ŚLĄSKIE - Opublikowano: 27.02.2017 11:42:20
Zderzenie pociągu z trzema samochodami ? symulacja Kolei Śląskich (foto: KŚ)

24 lutego pracownicy Kolei Śląskich we współpracy z przedstawicielami straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji brali udział w ćwiczeniach na wypadek zderzenia pociągu z pojazdami drogowymi.

24 lutego pracownicy Kolei Śląskich we współpracy z przedstawicielami straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji brali udział w ćwiczeniach na wypadek zderzenia pociągu z pojazdami drogowymi.

Zaplanowana symulacja zakładała zderzenie pociągu Kolei Śląskich z trzema samochodami osobowymi. Zgodnie z przewidzianym scenariuszem, samochodami podróżowało sześć osób, które zostały uwięzione wewnątrz pojazdów. Ćwiczenia zakładały również pożar wewnątrz pociągu, stąd też ? dla większego realizmu ? pociąg został specjalnie zadymiony. Całość symulacji odbywała się z wykorzystaniem pojazdu typu 57AKŚ.

Oprócz pracowników Kolei Śląskich w ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele policji, Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, jednostek Ochotniczych Straż Pożarnych (Łodygowice, Pietrzykowice, Żywiec Sporysz, Żywiec Oczków, Słotwina), Zespołu Ratownictwa Medycznego w Żywcu i Pogotowia Ratunkowego "Medica" w Bielsku-Białej.

- Tego typu ćwiczenia są jak najbardziej wskazane i potrzebne. Sprawdziliśmy jak teoria przekłada się na praktykę w tego typu zdarzeniach ? mówi asp. sztab. Marek Tetłak, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. - Jako strażacy jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy brać udział w tego typu ćwiczeniach, dają one bardzo dużo materiałów do analiz, a wyciągnięte wnioski posłużą do jeszcze sprawniejszych działań naszych jednostek ? tłumaczy.

W ramach ćwiczeń pracownicy Kolei Śląskich musieli się zmagać z wieloma istotnymi zadaniami. Testowane były m.in. system powiadamiania i alarmowania odpowiednich służb przez pracowników KŚ, zabezpieczanie ewakuacji podróżnych, współpraca ze służbami ratowniczymi.

- Tego typu praktyczne ćwiczenia zapewniają wiedzę i doświadczenie, które trudno byłoby pozyskać na drodze teoretycznej. Oczywiście mamy nadzieję, że nasi pracownicy nigdy nie będą musieli tej wiedzy wykorzystywać w sytuacji prawdziwego zagrożenia. Niemniej jednak zawsze warto być przygotowanym na każdy scenariusz ? tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Wśród dodatkowych zadań ćwiczenia przewidywały także takie elementy jak zapewnienie ciepłej herbaty i zastępczej komunikacji autobusowej dla pasażerów, którzy nie ucierpieli w wypadku (w tej roli oczywiście występowali pozoranci).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.