TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zderzenie pociągu z ciężarówką w Pradze [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.09.2019 13:51:30 2 komentarze
Zderzenie pociągu z ciężarówką w Pradze (źródło: TT)

Po porannej kolizji pociągu pasażerskiego i ciężarówki w Pradze Uhříněves ruch między Pragą a Říčanami został wstrzymany – podały Ceske Drahy.

Po porannej kolizji pociągu pasażerskiego i ciężarówki w Pradze Uhříněves ruch między Pragą a Říčanami został wstrzymany – podały Ceske Drahy.

Jest to korytarz do Czeskich Budziejowic. Przewoźnik organizuje alternatywny transport autobusami. Mają one jednak ograniczoną pojemność w porównaniu z pociągami. W związku z tym pasażerowie proszeni są o odłożenie podróży do czasu przynajmniej częściowego przywrócenia ruchu kolejowego. Jeśli wyruszą w podróż,  muszą liczyć się z transferem do alternatywnego transportu i duże opóźnienia.

Jak podają Ceske Drahy ruch pociągów zostanie przywrócony najprawdopodobniej wieczorem.

Do zdarzenia doszło 6 września 2019 roku o godzinie 9:32. W wyniku kolizji rannych zostało 6 pasażerów pociągu i kierowca ciężarówki. Pociąg wykoleił się po zderzeniu. Wstępne uszkodzenie pociągu oszacowano na 20 milionów koron, a uszkodzenie toru na około 3 milionów koron. Uszkodzenie samochodu nie jest jeszcze znane.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przejazd kolejowy
kierowca
Czechy
  • pyramid – 09.09.2019

    Po pierwsze, czemu ten kozak siedzi w samochodzie i sobie nagrywa. Druga rzecz - czy ja dobrze widze, ze za to siedzenie go 'pokaralo' i trafila go ta ciezarowka rykoszetem? Trzecia sprawa - takie sytuacje powinny byc ujete w egzaminach na prawko - co robic, Albo wylamac zapory, pomoc kierowcy lub tez walic po torach w strone pociagu. Do tego trzeba wprawdzie 2 osob - bo pociag moze nadjechac z obu kierunkow (a nigdy nie wiemy skad przyjedzie (chyba ze ktos lokalny zna rozklad jazdy). Takich wypadkow jest ostatnio troche za duzo.

  • kolejFAN – 11.09.2019

    tyle czasu było..dlaczego ten koles z osobówki nie podszedł do kierowcy tira aby zapytać go czemu nie wyłamuje szlabanów tylko siedział sobie i nagrywał w najlepsze? za coś takiego powinna być surowa kara!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !