TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zawalił się wiadukt nad torami kolei transsyberyjskiej [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.10.2018 11:15:10
Zawalił się wiadukt nad torami kolei transsyberyjskiej (screen YT)

We wtorek, 9 października, zawalił się wiadukt nad torami kolei transsyberyjskiej. Moment katastrofy został zarejestrowany na filmie.

We wtorek, 9 października, zawalił się wiadukt nad torami kolei transsyberyjskiej. Moment katastrofy został zarejestrowany na filmie.

Jak donoszą rosyjskie media na wiadukcie znajdowała się ciężarówka, której kierowa został ranny. I dalej dowiadujemy się, że katastrofa została spowodowana zbyć ciężkim ładunkiem, który przewoziła. Według innej wersji to nie ciężarówka spowodowała katastrofę, a przejeżdżający chwilę wcześniej skład towarowy, który spowodował wibracje. Tych zaś nie wytrzymały podpory wiaduktu.

W składzie pociągu znajdowały się wagony z naciskiem na oś wynoszącym 25 ton. Drgania podczas przejazdu takich pociągów są znaczące. W tym przypadku możliwe jest, że podpory wiaduktu, które wzniesiono w latach 80. ubiegłego stulecia, nie wytrzymywały najsilniejszych drgań, spowodowanych przejeżdżającym pociągiem – informują rosyjskie media.

Przyczyny katastrofy bada komisja.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wiadukt
Rosja
katastrofa
  • Tomasz Potoczny – 12.10.2018

    Kolejny raz widzę tą informację i zastawiam się czy jest prawdziwa? W obu artykułach nie ma informacji gdzie to się wydarzyło. Rozumiem że na trasie Transsib ale to przecież prawie 10000 km. Na filmie widać peron wiec musi być tam jakaś miejscowość. Czy naprawdę warto dodawać tego typu artykuły skoro nie ma informacji gdzie to się wydarzyło. To tak jak by napisać Pendolino zderzyło się na samochodem na trasie Gdynia - Katowice.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.