TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zabudowa ETCS na trasie Warszawa – Lublin w 2021 roku. Będą dalsze objazdy
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.09.2020 10:45:07
Zabudowa ETCS na trasie Warszawa – Lublin w 2021 roku. Będą dalsze objazdy

Wszystkie prace na trasie Warszawa – Lublin mają zakończyć się w 2025 roku.

Przewidywany termin zakończenia zasadniczych robót budowlanych na linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock – Pilawa – Dęblin – Lublin planowany jest w II kwartale 2021 r., z wyłączeniem budowy nowej łącznicy pomiędzy linią kolejową nr 7 a linią kolejową nr 68 w Lublinie – poinformował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Odpowiadając na interpelację posła Grzegorza Woźniaka wskazał ponadto, że przywrócenie ruchu dwutorowego na całym odcinku Otwock – Lublin planowane jest w grudniu bieżącego roku. W 2021 r. zaplanowane są prace związane z uruchamianiem Lokalnych Centrów Sterowania oraz zabudową systemu ETCS.

Wiceminister podkreślił, że zgodnie z projektem rozkładu jazdy, który obowiązywał będzie od dnia 13 grudnia 2020 r. część pociągów przewoźnika PKP Intercity na trasie Warszawa – Lublin będzie kursowała przez stację Otwock. Jednocześnie część pociągów będzie jeździć obecną trasą, tj. przez Stojadła i Mińsk Mazowiecki.

W przypadku realizacji drugiego etapu modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Warszawa – Otwock wiceminister wskazał, że w chwili obecnej trwa postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót budowlanych na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer (wraz z dobudową dwóch nowych torów na odcinku Warszawa Gocławek – Warszawa Wawer). Podpisanie umowy z wybranym Wykonawcą planowane jest w grudniu 2020 roku, a czas realizacji zamówienia został określony na 24 miesiące.

Odcinek Warszawa Wawer – Otwock (z dobudową dwóch nowych torów) planowany jest do realizacji w ramach przyszłej perspektywy finansowej UE 2021-2027. Zakończenie wszystkich robót modernizacyjnych planowane jest do końca 2025 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Lublin
remont
Andrzej Bittel