TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zablokowana linia Katowice – Bielsko-Biała
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 26.03.2019 14:39:47
zdjęcie ilustracyjne (mat. pras.)

Główna linia kolejowa Katowice – Bielsko-Biała została we wtorek przed południem zablokowana po uszkodzeniu sieci trakcyjnej. Za regionalne pociągi uruchamiane są autobusy; dalekobieżne jeżdżą objazdem.

Główna linia kolejowa Katowice – Bielsko-Biała została we wtorek przed południem zablokowana po uszkodzeniu sieci trakcyjnej. Za regionalne pociągi uruchamiane są autobusy; dalekobieżne jeżdżą objazdem.

Około godziny 11 na odcinku Kobiór – Pszczyna nieostrożny kierowca ciężarówki-betoniarki wjechał na przejazd kolejowo-drogowy i zerwał sieć trakcyjną nad torami. W związku ze zdarzeniem wstrzymano ruch pociągów. Na miejsce wysłano dwa specjalne pociągi do naprawy sieci trakcyjnej. Służby techniczne będą pracowały nieprzerwanie, aż do usunięcia awarii.

Za pociągi Kolei Śląskich uruchomiana jest autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Tychy – Pszczyna. Część pociągów regionalnych, a także pociągi dalekobieżne, zostaną skierowane zmienioną trasą przez Mysłowice i Oświęcim. Pasażerowie są informowani o zmianach na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Jak wynika z informacji służb dyspozytorskich Kolei Śląskich, w związku z wypadkiem odwołano m.in. na całej trasie popołudniowy pociąg Cieszyn – Czechowice-Dziedzice (bez zastępczej komunikacji). Na odcinku trasy Tychy - Pszczyna odwołano też pociąg z Katowic do Żywca po godz. 11, a na odcinku Pszczyna – Kobiór jadący w tym samym czasie pociąg w przeciwnym kierunku (oba z zapewnieniem zastępczej komunikacji). Pociąg z Wisły do Katowic skierowano przez Oświęcim (na odcinek Pszczyna-Tychy wysłano zastępczą komunikację).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
Bielsko-Biała
Koleje Śląskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.