TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Warszawy do Kowna w 6 i pół godziny!
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.10.2017 16:09:58 9 komentarzy
Z Warszawy do Kowna w 6 i pół godziny!

Podróż pociągiem z Kowna do Warszawy w przyszłym roku będzie krótsza.

Podróż pociągiem z Kowna do Warszawy w przyszłym roku będzie krótsza – poinformowały we wtorek w komunikacie Litewskie Koleje (LG).

Spółki LG i PKP do końca bieżącego roku mają przedstawić nowe zasady podróży na tej trasie.

"Jest to strategiczny krok w celu bardziej efektywnego wykorzystania połączenia trasy Rail Baltica" - napisał w komunikacie dyrektor LG Mantas Bartuszka, zaznaczając, że "współpraca z polskimi kolejami otwiera pasażerom i przewoźnikom rynki Europy Zachodniej".

Obecnie pociąg z Kowna do Białegostoku kursuje pięć razy w tygodniu. Po zmianie przez PKP rozkładu na linii Białystok-Warszawa, z uwzględnieniem ruchu na linii Kowno-Białystok, czas podróży z Kowna do Warszawy skróci się do maksymalnie 6,5 godz.; obecnie trwa on około 9 godzin.

Odległość z Kowna do Warszawy wynosi ponad 400 km. Autokary pokonują tę odległość w ciągu prawie 7 godzin, a samochody w ponad 6 godzin.

Ponadto planowane jest wydłużenie relacji przynajmniej jednej pary pociągów Wilno - Turmantas do łotewskiego Dyneburga. Tym samym powróciłyby pociągi kursujące pomiędzy Litwą i Łotwą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Litwa
Kowno
Białystok
LG
PKP Intercity
 • Gg – 31.10.2017

  Na Żmudź? Po co?

 • kolejFAN – 31.10.2017

  @GgPo prawdzie Kowno to woj. Trockie

 • www – 31.10.2017

  To ostatnie zdanie to jakiś żart? To po co budować Rail Balticę jak teraz ruch pasażerski jest teraz żaden? Pociąg pasażerski po nowych torach będzie jeździł raz na tydzień? Dla nas rozbudowa torów do granicy to chyba żaden interes.

 • Tt – 01.11.2017

  Skąd wracają Litwini?

 • kolejFAN – 01.11.2017

  przywrócić HAŃCZE do Szestokai i zrobić przesiadkę skomunikowaną z osobówką Szestokai- Kowno-Wilno. Nic więcej nie potrzeba! Ewentualnie dołóżyć sezonowego BALTI z Warszawy do Szestokai, też skomunikowany z pociągiem do Kowna.

 • JA – 02.11.2017

  Szkoda słów na takie komentarze. Oczywiście każdy z was jechał pociągiem do Kowna i widział obłożenie. Do jolejFANA. Intercity nie jest zainteresowane pociągami na Litwę, więc nie śnij tu o Hańczy do Szestokai. A do Kowna szynobusy puste nie jeżdżą.

 • zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz – 02.11.2017

  Dlaczego na pociągu jest napis Kaunas. Co to jest to Kaunas? Powinien być napis Kowno/Kaunas.Stacje Szostaków, Mariampol, Kozłowa Ruda także powinny wyświetlać się po polsku i być zapowiadane przez gadaczki (stacyjne i w pojeździe) po polsku.Polacy nie muszą wiedzieć jak jest Kowno i inne miejscowości po litewsku.

 • Gall – 02.11.2017

  @zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzWszystkie stacje poza granicami Polski są podawane w języku urzędowymI tak masz np. Berlin Hauptbanhof, Vien Medeing, Moskwa Beloruskaja

 • kolejFAN – 02.11.2017

  do @Gall: jeśli już coś piszesz, pisz poprawnie: Berlin Hauptbahnhof, Wien Meidling (na Meidling nie jeżdżą tylko na Wien Hbf. notabene)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!