TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Warszawy do Gdańska 200 km/h. Ale kiedy?
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.06.2018 13:29:50 1 komentarz
Z Warszawy do Gdańska 200 km/h. Ale kiedy?

Z Warszawy do Gdańska mamy jeździć 200 km/h. Pytanie tylko kiedy?

Z Warszawy do Gdańska mamy jeździć 200 km/h. Pytanie tylko kiedy?

PKP PLK obiecały prędkość 200 km/h na trasie z Warszawy do Gdańska. I nie wycofujemy się z tych deklaracji – powiedział Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Na pewno nie nastąpi to w tym roku, niw wiadomo też czy z początkiem 2019 roku.

Urząd Transportu Kolejowego ma kilka miesięcy na dopuszczenie systemów – powiedział Merchel. Najpóźniej prędkość 200 km/h wprowadzimy od kwietniowej korekty rozkładu jazdy – dodał.

Podwyższenie prędkości ma znaczenie jedynie w przypadku najdroższych pociągów, kursujących z Warszawy do Trójmiasta. To obsługiwane przez ED250 EIP. Tylko takie składy będą mogły rozpędzić się do 200 km/h. Podróż na trasie do Gdańska ma skrócić się o kilkanaście minut.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
UTK
Warszawa
Trójmiasto
  • przemas22223 – 08.06.2018

    W Polsce aby jeździć Vmax 200 km/h trzeba wymienić torowisko na bez tłuczniowe takie jak maja nasi zachodni sąsiedzi Niemcy czy Francja.Dlaczego na takie. Fakt faktem jest że to bardzo kosztowna inwestycja, ale przynajmniej skończą się problemy z taborem jakie miały miejsce np z Pendolino. Ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. W Polsce mamy Instytut Kolejnictwa. Dlaczego przez ostatnie 40 lat Instytut nie doprowadził do tego aby zlikwidować problem z torowiskiem, a chodzi mi o wychlapy w torowisku, dlaczego zamiast tego durnego piachu którzy używają do tej pory nie zastąpią wylewką która była by lepsza i problem z torowiskiem rozwiązany był już dawno. Dla mnie patrząc okiem maszynisty co wyprawia PLK to marnotrawstwo pieniędzy Unijnych na ich durne zagrywki.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !