TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Rzeszowa do Sandomierza i Zamościa. Na majówkę
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 26.04.2018 12:37:17
Z Rzeszowa do Sandomierza i Zamościa. Na majówkę

W ramach oferty "Majówka z POLREGIO" Przewozy Regionalne uruchomią z Rzeszowa dwa specjalne, turystyczne połącznia do Zamościa i Sandomierza. Pociągi po raz pierwszy będą kursować w sobotę 28 kwietnia.

W ramach oferty "Majówka z POLREGIO" Przewozy Regionalne uruchomią z Rzeszowa dwa specjalne, turystyczne połącznia do Zamościa i Sandomierza. Pociągi po raz pierwszy będą kursować w sobotę 28 kwietnia.

Jak poinformował PAP Jan Andrzej Prawelski z podkarpackiego Oddziału Przewozów Regionalnych, pociągi z Rzeszowa do Zamościa kursować będą 28 i 29 kwietnia oraz 1 i 3 maja. Ze stolicy Podkarpacia pociąg wyjedzie o godz. 7 rano, natomiast w drogę powrotną o godz. 16:50.

Prawelski przypomniał, że Zamość nazywany jest często "Perłą Renesansu" i "Padwą północy". "Jadąc do Zamościa można obserwować z okna pociągu przepiękną trasę na Roztocze biegnącą poprzez lasy, łąki, jeziora, a także wzdłuż granicy z Ukrainą" – dodał.

Czas przejazdu między Rzeszowem a Zamościem wyniesie 4 godz. i 40 min. Cena za bilet w obie strony w ramach "Mini biletu turystycznego" to 39 zł.

Przewoźnik na zbliżającą się majówkę przygotował również drugie połączenie atrakcyjne dla turystów. Ze stolicy Podkarpacia pociągiem będzie można udać się do Sandomierza.

Prawelski podkreślił, że czas przejazdu pociągu wynosi w tym przypadku zaledwie godzinę i 40 minut. "Wyjazd z Rzeszowa zaplanowany jest o godzinie 7:22, pociąg powrotny z Sandomierza o godzinie 17:14. Po przyjeździe do Sandomierza, obok budynku dworca będzie czekał autobus, który przewiezie podróżnych w ścisłe centrum miasta. Bilet kolejowy upoważnia do przejazdu tym autobusem" – podkreślił.

Cena biletu normalnego według "Taryfy podkarpackiej" - to 12,1 zł. Pociąg do Sandomierza kursować będzie 28 i 29 kwietnia oraz 1 i 3 maja.

W ramach "Majówki z POLREGIO" przewoźnik przygotował specjalną ofertę biletową. Jak wyjaśnił Prawelski, bilet zakupiony w ramach tej akcji uprawnia przez 10 dni do wielokrotnych przejazdów na terenie kraju pociągami REGIO i intereREGIO w okresie od 27 kwietnia (od godziny 18:00) do 7 maja (do godziny 6:00). "Cena za bilet to 49 zł dla osób do 26. roku życia oraz powyżej 60. roku życia oraz 83 zł dla wszystkich pozostałych" – zaznaczył.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Podkarpackie
Zamość
Sandomierz
Rzeszów