TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z powodu upałów opóźnienia pod kanałem La Manche
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 27.07.2018 17:10:53
Z powodu opóźnień opóźnienia pod kanałem La Manche

Ze względu na spowodowane upałami problemy z klimatyzacją w tunelu pod kanałem La Manche w piątek występują około półtoragodzinne opóźnienia w ruchu. Firma Eurotunnel apeluje do podróżujących, by mieli przy sobie wodę i uzbroili się w cierpliwość.

Ze względu na spowodowane upałami problemy z klimatyzacją w tunelu pod kanałem La Manche w piątek występują około półtoragodzinne opóźnienia w ruchu. Firma Eurotunnel apeluje do podróżujących, by mieli przy sobie wodę i uzbroili się w cierpliwość.

"Jest dziś bardzo duży ruch, to dzień licznych wyjazdów na wakacje. Mamy falę upałów, a do tego występują problemy z klimatyzacją w naszych pociągach wahadłowych" - wyjaśniał cytowany przez AFP rzecznik Eurotunnelu.

W czwartek w Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższą temperaturę w tym roku. Tego dnia opóźnienia w tunelu pod La Manche wynosiły 4-5 godzin.

W związku z tym, by zmniejszyć ruch, Eurotunnel podjął "bezprecedensową" decyzję o anulowaniu biletów na podróż w obie strony w ciągu jednego dnia. "Bardzo trudno było podjąć tę decyzję, ale jest ona z korzyścią dla rodzin, które wyjeżdżają na dwa tygodnie" - argumentował rzecznik Eurotunnelu.

Firma zaapelowała, by podróżni mieli przy sobie wodę. Dzieci wodę oraz lody dostają za darmo.

50-kilometrowym tunelem łączącym Francję z Wielką Brytanią pod kanałem La Manche kursują cztery rodzaje pociągów: Eurostar (kursujące na trasach Bruksela-Londyn i Paryż-Londyn), pociągi towarowe oraz pociągi wahadłowe dwóch rodzajów - przewożące m.in. samochody osobowe i motocykle oraz przewożące pojazdy ciężarowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tunel
Francja
Wielka Brytania
  • Sebbastian Pioro – 27.07.2018

    Dziwna sytuacja - powinni wyciac tylko pociagi towarowe... Ale...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.