TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Polskiego Taboru Szynowego do PKP Intercity – nowy członek w Zarządzie
- Opublikowano: 25.03.2019 12:12:27
Z Polskiego Taboru Szynowego do PKP Intercity – nowy członek w Zarządzie (foto: PKP IC)

Z dniem 25 marca 2019 roku Walne Zgromadzenie spółki PKP Intercity S.A. powołało do składu Zarządu PKP Intercity S.A. Adama Laskowskiego, który pełni funkcję członka zarządu.

Z dniem 25 marca 2019 roku Walne Zgromadzenie spółki PKP Intercity S.A. powołało do składu Zarządu PKP Intercity S.A. Adama Laskowskiego, który pełni funkcję członka zarządu.

PKP Intercity S.A. od 2017 roku realizuje największy w swojej historii program inwestycyjny pn. "PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji", w ramach którego przeznacza na modernizację taboru oraz stacji postojowych i zakup nowych pojazdów ponad 7 mld złotych. Znaczący rozwój w ostatnich latach, inwestycje i planowany udział przewoźnika w zakresie realizacji przewozów do Centralnego Portu Komunikacyjnego wymagają zintensyfikowania działań w ramach realizowanego programu rozwojowego PKP Intercity S.A. Adam Laskowski będzie odpowiedzialny za program inwestycyjny Spółki.

Prezesem PKP Intercity S.A. pozostaje Marek Chraniuk. W Zarządzie pozostają również Jarosław Oniszczuk i Artur Resmer.

Adam Laskowski jest absolwentem prawa na Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie oraz Studiów Podatkowych Szkoły Głównej Handlowej. Od 2017 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu w spółce Polski Tabor Szynowy, gdzie był odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie celów strategicznych na rzecz wdrażania wprowadzania na polski rynek przewozów pasażerskich nowoczesnego taboru. W Agencji Rozwoju Przemysłu pełnił funkcję Dyrektora Biura Administracji i Zakupów. W przeszłości był doradcą zarządu w obszarze sprzedaży w Zakładzie Usług Taborowych Remtrak. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawno-podatkowych, m.in. świadcząc doradztwo prawne podmiotom z sektora prywatnego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity