TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z PKP Intercity jeździmy prywatnie i służbowo
- Opublikowano: 26.11.2018 11:12:32
Z PKP Intercity jeździmy prywatnie i służbowo

PKP Intercity przeprowadziło ankietę, aby sprawdzić jakie są najczęstsze powody podróży pociągami i dlaczego pasażerowie wybierają ten środek transportu.

PKP Intercity przeprowadziło ankietę, aby sprawdzić jakie są najczęstsze powody podróży pociągami i dlaczego pasażerowie wybierają ten środek transportu.

W dniach 16-24 października 2018 roku ponad tysiąc osób podzieliło się swoimi spostrzeżeniami z przewoźnikiem. Okazuje się, że pociąg wybierany jest równie chętnie, niezależnie od tego czy podróż odbywa się w celach prywatnych czy służbowych.

Cele i powody wyjazdów składami PKP Intercity

Ponad 2/3 badanych wskazało, że podróżuje pociągiem głównie w celach prywatnych. Najczęściej są to wyjazdy do rodziny, rzadziej wyjazdy turystyczne na wakacje czy na weekend. Wyjazdy związane z pracą, edukacją czy wyjazdy służbowe wskazywane są natomiast przez więcej niż co czwartego badanego.

Wybierając jeden najważniejszy powód, decydujący o podróży pociągiem, najczęściej wskazywane są komfort i wygoda (26% wskazań), czas przejazdu (18%), a także atrakcyjny koszt (w przypadku 11% osób). 6% osób stwierdziło, że po prostu z przyjemnością podróżuje pociągiem. Ważne okazują się także dogodne połączenia między miejscowościami i brak konieczności prowadzenia pojazdu, a co za tym idzie możliwość relaksu czy pracy w trakcie podróży. Wśród zalet podróżowania pociągiem ankietowani wskazali też na możliwość zabrania ze sobą większego bagażu czy roweru.

Służbowo, bo sprawnie i szybko

Dojazdy do pracy, szkoły bądź wyjazd służbowy zadeklarowało 28% badanych. Spośród osób, które podróżują pociągami służbowo, niemal połowa odbyła podróż służbową pociągiem w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Co trzeci ankietowany deklaruje, że jeździ pociągiem co najmniej kilka razy w miesiącu, z czego 14% podróżuje służbowo nawet kilka razy w tygodniu. W 9% przypadków to pracodawca decyduje o wyborze środka transportu.

Najczęstszym powodem wybierania pociągu jako środka komunikacji do podróży służbowej jest korzystny czas przejazdu, wskazany przez ponad połowę badanych. Podobny odsetek osób wskazuje możliwość wygodnego zakupu biletu przez internet (47%). Wśród pozostałych zalet, doceniane są też możliwość pracy w czasie podróży, gwarancja miejsca siedzącego oraz dostęp do gniazdek. Rzadziej o wyborze pociągu decydują udogodnienia w podróży, takie jak możliwość zakupu posiłku w wagonie restauracyjnym, Strefa Ciszy bądź miejsce w przedziale menedżerskim czy dostęp do Wi-Fi.

Kolej się rozwija

PKP Intercity podaje, że konsekwentnie realizuje największy program inwestycyjny w historii spółki. Program "PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji" zostanie zrealizowany do 2023 r., a jego wartość to około 7 mld złotych. Dzięki działaniom PKP Intercity pasażerowie wkrótce będą mogli korzystać z jeszcze wygodniejszych pociągów, a co za tym idzie jeszcze chętniej będą korzystać z połączeń kolejowych w trakcie swoich wyjazdów prywatnych czy służbowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP Intercity