TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z PKP Intercity do Karpacza. Dzięki współpracy z POLBUS-PKS
- Opublikowano: 14.12.2018 13:47:47 14 komentarzy
Z PKP Intercity do Karpacza. Dzięki współpracy z POLBUS-PKS (foto: PKP IC)

14 grudnia br. PKP Intercity podpisało umowę z POLBUS-PKS na sezonowe połączenie do Karpacza.

14 grudnia br. PKP Intercity podpisało umowę z POLBUS-PKS na sezonowe połączenie do Karpacza.

Pasażerowie z Warszawy czy Wrocławia będą mogli dojechać do Jeleniej Góry pociągiem PKP Intercity, a tam przesiąść się do autobusu, którym dojadą wprost do Karpacza. Na całą trasę będzie obowiązywał jeden bilet.

W cenie połączenia kolejowego z Warszawy czy Wrocławia do Jeleniej Góry pasażerowie będą mogli dotrzeć do samego Karpacza. Oznacza to, że w z związku z uruchomieniem autobusów nie poniosą dodatkowych kosztów. Oferta dotyczy pociągu Express Intercity Premium, który wyjeżdża popołudniu z Warszawy do Jeleniej Góry, a jedzie przez Częstochowę, Lubliniec, Opole, Brzeg, Wrocław i Wałbrzych. Z Jeleniej Góry do Karpacza podróżnych dowiozą autobusy POLBUS-PKS, które będą odjeżdżać sprzed dworca kolejowego. Pociąg wjeżdża na stację docelową w Jeleniej Górze o godzinie 21:25, autobus do Karpacza przewidziano na 21:40.

-"Bardzo nas cieszy współpraca polskich przewoźników. Podpisana umowa pomiędzy PKP Intercity i POLBUS-PKS pozwala na istotną z punktu widzenia podróżnych rozbudowę siatki połączeń. Dokładamy wszelkich starań, aby efektywnie łączyć Polskę – zapewnia Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

Przejazdy z jednym biletem na całej trasie dostępne będą także dla podróżnych powracających z Karpacza do Wrocławia czy Warszawy (bilet należy kupić wcześniej w kasie lub przez Internet). Autobus POLBUS-PKS odjeżdża z Karpacza Górnego o godzinie 3:10. Podróżni mogą dotrzeć nim do Jeleniej Góry i przesiąść się na pociąg Express Intercity Premium, który wyrusza ze stacji o godzinie 4:30.

Mówią przewoźnicy

Jako największy polski przewoźnik kolejowy dbamy o to, by siatka połączeń kolejowych była jak najbardziej atrakcyjna dla podróżnych. W sezonie zimowym uruchamiamy więc dodatkowe połączenia, które ułatwiają naszym pasażerom dojazd w polskie góry. Liczymy, że nowe, połączenie z Warszawy przez Wrocław do Karpacza będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem – mówi Marek Chraniuk, Prezes PKP Intercity.

-"Rynek przewozów autokarowych ulega nieustannym zmianom. Kluczem do sukcesu w tej branży jest stała gotowość do ich przyjmowania. Współpraca z PKP Intercity jest dla nas szansą na zdobycie nowych kompetencji. Pasażerom natomiast umożliwi szybką i bezpieczną podróż do jednego z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska – mówi Krzysztof Balawejder, Prezes Zarządu POLBUS-PKS.

Oferta dostępna będzie od 20 grudnia br. aż do końca ferii zimowych, czyli 24 lutego 2019 r. Bilety na nowe połączenie będzie można kupić w kasach – sprzedaż rusza od poniedziałku 17 grudnia br., oraz przez Internet – od wtorku 18 grudnia.

Zimą warto wybrać kolej

PKP Intercity zadbało nie tylko o dogodne dojazdy podróżującym w polskie góry. Przygotowało się też na warunki pogodowe, jakie będą panować w okresie zimowym i prowadzi stałą kontrolę wszystkich składów pod tym kątem.

Osoby, które zaplanują podróż na południe kraju z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne oferty promocyjne. Warto skorzystać z oferty "Wcześniej". Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem. PKP Intercity posiada także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP Intercity
PKS Polbus
Karpacz
 • Tomasz Żakowski – 14.12.2018

  Andrzej podmiejskim do Karpacza?

 • Andrzej Kaźmirowski – 14.12.2018

  No popatrz, ktoś znowu był pierwszy. :-) http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22500192,z-wroclawia-do-karpacza-z-kolejami-dolnoslaskimi-najpierw-pociagiem.html

 • Igor Wójciak – 15.12.2018

  Do tego aż minister był potrzebny?

 • Zdzich – 15.12.2018

  POLBUS-PKS po słabym okresie zaczyna dobrze kombinować a PKS Jelenia Góra dalej się zwija.Szkoda.

 • Mateusz Niedziela – 15.12.2018

  Ciekawe ile to podatnika będzie kosztować. A Polbus co chwila odwołuje regionalne kursy.

 • Jarek Ibuprom – 15.12.2018

  Jak siedzisz na gorącym każdej okazji się chwytasz

 • Bartosz Marszałek – 16.12.2018

  A to nie lepiej pociągiem? ;)

 • AdamTyczynski – 21.12.2018

  Do Zdzich: Pajacyku, przecież to PKS Jelenia Góra będzie obsługiwał ten kurs, a nie żaden POLBUS-PKS (jak błędnie podają wszystkie portale za notatką prasową PKP IC). Naucz się myśleć jak coś czytasz i nie powielaj tych samych bzdur. I jest dokładnie na odwrót niż napisałeś, bo wrocławski Polbus dużo gorzej stoi niż PKS Jelenia Góra.

 • KaDecik – 21.12.2018

  @Andrzej Kaźmirowski: No popatrz lepiej jak są "skomunikowane" pociągi KD z autobusami, a jak pociągi PKP IC. Nie wspominając, że w KD cena za całą trasę jest mało atrakcyjna, natomiast w PKP IC przejazd autobusem jest już wliczony w cenę biletu na pociąg. Wy wymyśliliście połączenie, ale dopiero konkurent stworzył coś co ma ręce i nogi. Po raz kolejny zrobiliście z siebie frajerów. I tyle w tym temacie.

 • Zdzich – 21.12.2018

  @ Adam Tyczyński. To ty się nie ośmieszaj.Nasz PKS niestety właśnie zlikwidował kolejne połączenia do Lwówka i Gryfowa.Teraz praktycznie dojedziemy tylko do Szklarskiej i Karpacza no i Wrocłwia.Jakieś ogryzki do Łwówka.Dziwne praktyki jak np na trasie do Chrośnicy skutecznie wygasiły popyt w okolicznych gminach jak Jeżów Sudecki.I tak naprawdę to nic nie zmieni czy będzie to Jelenia czy Wrocław.PKS Jelenia Góra jest na krawędzi,budowa zajezdni od ponad dwóch lat stoi a długi rosną.Najnowszy zakupiony autobus to dziesięcioletnia Setra i jakieś graty typu Sor do przewozu ukraińców do dreksa.Ja w tej firmie kiedyś kilka kilometrów wykręciłem i teraz jest mi naprawę przykro jak patrzę na powolny upadek tej firmy .

 • AdamTyczynski – 21.12.2018

  A co to ma do tematu? Artykuł dotyczy autobusu do Karpacza uruchamianego jako przedłużenie pendolina, a nie likwidacji innych kursów. Wszystkie PKS-y likwidują kursy i jeleniogórski PKS nie jest tu żadnym wyjątkiem. Więc nie zapieniaj się tak, bucu. Z twojego ostatniego komentarza wynika, że jesteś jakimś sfrustrowanym dawnym pracownikiem PKS-u, którego wywalono z pracy i teraz szkaluje tę firmę. Skompromitowałeś się na całego, najpierw kompletnym brakiem wiedzy, a teraz jeszcze niską kulturą. Wiem, że cię to boli, ale jeleniogórski PKS bardzo dobrze stoi na tle innych PKS-ów (choćby wrocławskiego Polbusa), zarówno pod względem taborowym, jak i siatki połączeń czy cen biletów. Więc na darmo twój hejt, a upadłeś to ty - na główkę.

 • AdamTyczynski – 21.12.2018

  @Zdzich: A co to ma do tematu? Artykuł dotyczy autobusu do Karpacza uruchamianego jako przedłużenie pendolina, a nie likwidacji innych kursów. Wszystkie PKS-y likwidują kursy i jeleniogórski PKS nie jest tu żadnym wyjątkiem. Więc nie zapieniaj się tak, bucu. Z twojego ostatniego komentarza wynika, że jesteś jakimś sfrustrowanym dawnym pracownikiem PKS-u, którego wywalono z pracy i teraz szkaluje tę firmę. Skompromitowałeś się na całego, najpierw kompletnym brakiem wiedzy, a teraz jeszcze niską kulturą. Wiem, że cię to boli, ale jeleniogórski PKS bardzo dobrze stoi na tle innych PKS-ów (choćby wrocławskiego Polbusa), zarówno pod względem taborowym, jak i siatki połączeń czy cen biletów. Więc na darmo twój hejt, a upadłeś to ty - na główkę.

 • Zdzich – 22.12.2018

  :))))))))) Adam umiesz rozbawić człowieka z rana."siatka połączeń":)))))))))

 • czeslaw22 – 22.12.2018

  Ten PKS to w ogóle jest do d....py.Wszystko zlikwidował nigdzie już nie dojedziemy.Chciałem ostatnio dojechać do Jeleniej Góry ze Szklarskiej na 6 rano ale się nie da.Autobus przyjeżdża po 6 do Jeleniej Góry.No i znowu podwyżka biletów a potem się dziwią że autobus pusty jedzie.

 • empek – 22.12.2018

  Zdzich zmienił nicka na czesław22 i dalej pluje tym samym. Normalnie komedia. Jak masz coś do swojego dawnego pracodawcy to powiedz mu to prosto w twarz zamiast pluć w internecie ukrywając się za 10 nickami. Nie dziwię się, że cię wywalono skoro tak się zachowujesz.

 • lucyzucker – 22.12.2018

  PKS Jelenia Góra jest jednym z najlepszych przedsiębiorstw tego typu w Polsce i takie są fakty, niezależnie od tego czy to się podoba czy nie jakiemuś sfrustrowanemu "Zdzichowi", który nawet nie wie jaki przewoźnik obsługuje to konkretne połączenie. Swoją drogą nieźle się ośmieszył gdy wyszło na jaw, że przewoźnik jest inny niż napisał, i teraz kombinuje jak może, łącznie ze zmienianiem nicków jak widać. Korzystam często z dalekobieżnych połączeń PKS Jelenia Góra i nawet celowo wybieram te kursy, gdy jedzie autobus PKS Jelenia Góra a nie innego przewoźnika.

 • Gustaw – 22.12.2018

  Na pewno dojedziesz na 6 rano do Jeleniej Góry pociągiem Kolei Dolnośląskich czesiu, zdzisiu czy jak ci tam. PKS to jest prywatna firma i ma prawo układać rozkład jak mu się podoba. Miej pretensje do Kolei Dolnośląskich że nie ma połączenia bo to one są publicznym przewoźnikiem a nie PKS. Natomiast PKS w Jeleniej Górze i tak utrzymuje sieć połączeń na bardzo dobrym poziomie, stale uruchamia nowe połączenia i ceny ma bardzo atrakcyjne.

 • Zdzich – 23.12.2018

  Chłopie w jakim Ty świecie żyjesz.Możesz się podpisać jak tam chcesz czeslaw, gustaw, czy inny lukcyszajs ale życzę Ci bardzo udanych podróży kursami dalekobieżnymi PKS Jelenia Góra po tej rozległej siatce ciągle rozwijanej z atrakcyjnymi cenami :)))))))))

 • Gustaw – 23.12.2018

  Długo będziesz zaśmiecał ten portal, dzieciaku? I nie odbijaj głupio piłeczki, bo z kilku nicków to ty piszesz, Zdzisiu, czesiu i jakie tam jeszcze masz nicki. Nie dziwię się, że cię wywalono z PKS-u, sam bym jak najszybciej wywalił takiego półmózga ze swojej firmy. A o siatce połączeń jeleniogórskiego PKS-u to ty nie masz zielonego pojęcia, co dobitnie tu wszystkim pokazałeś.

 • railman – 26.12.2018

  Ależ obrodziło tutaj trollami z Kolei Dolnośląskich obrabiającymi d..pę konkurencji. Bezwstydnie, nawet pod imieniem i nazwiskiem. Andrzej Kaźmirowski, Mateusz Niedziela i część innych nazwisk z kont facebookowych to przecież pracownicy Kolei Dolnośląskich! Żal ściska pośladki, że inna spółka wdrożyła rozwiązanie które wam się nie udało? Kto wie, może te anonimowe konta szkalujące jeleniogórski PKS to też pracownicy KD. Wstyd panowie, że w ten sposób "pracujecie" w swojej spółce. Zwykłe poczucie przyzwoitości nakazuje nie zabierać głosu w sytuacjach konfliktu interesów, gdy można oczekiwać że wasz opinia nie będzie obiektywna. Wiecie w ogóle co to takiego?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.