TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Lublina do Przeworska sprawniej. Jest drugi tor
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 05.12.2018 08:44:18
Z Lublina do Przeworska sprawniej. Jest drugi tor (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły budowę drugiego toru i mostu na wjeździe do stacji w Nowej Sarzynie. Dzięki tej inwestycji pociągi sprawniej przejeżdżają z Lublina do Przeworska.

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły budowę drugiego toru i mostu na wjeździe do stacji w Nowej Sarzynie. Dzięki tej inwestycji pociągi sprawniej przejeżdżają z Lublina do Przeworska.

Jak poinformowała PAP Dorota Szalacha z PKP PLK, dobudowano odcinek liczy ok. 600-metrów. "Wcześniej jednotorowy odcinek stacji był +wąskim gardłem+ trasy kolejowej między Lublinem a Przeworskiem (linia nr 68). Zbyt mała przepustowość powodowała wydłużenie czasu jazdy pociągów" – dodała.

Szalacha podkreśliła, że w 2019 roku zrealizowany zostanie kolejny etap inwestycji na stacji Nowa Sarzyna.

"Przebudowane będą m.in. urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Zapewni to sprawniejsze połączenia w ruchu pasażerskim oraz towarowym. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa przewożonych towarów szczególnie obsługi przesyłek kierowanych na bocznicę kolejową do Zakładów Chemicznych CIECH Sarzyna" – zaznaczyła.

Modernizacja stacji Nowa Sarzyna realizowana jest ze środków budżetu państwa w ramach projektu pn. "Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej". Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Wartość całej umowy to prawie 23 mln zł. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2019 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP PLK
tor
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.