TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z ŁKA do Parowozowni Skierniewice
ŁKA InfoRail.pl - Opublikowano: 15.05.2017 15:30:48
Z ŁKA do Parowozowni Skierniewice (foto: ŁKA)

Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei, właścicielem Parowozowni Skierniewice.

W ramach dni otwartych Parowozownia zaprasza na bezpłatne zwiedzanie obiektu. Pasażerowie ŁKA będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty biletowej i taniej zapłacić za dojazd. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie. Oferta jest ważna w Dniach Otwartych Parowozowni Skierniewice. Pierwszy dzień otwarty już 20 maja w ramach Nocy Muzeów. Z Łodzi do Skierniewic można udać się pociągiem ŁKA Sprinter "Syrena" (odjazd o godz. 17:08 z Dworca Łódź Fabryczna). Powrót - pociągiem ŁKA Sprinter odjazd ze Skierniewic o godz. 22:00.

Dni Otwarte Parowozowni Skierniewice:

20 maja- Noc Muzeów

3 czerwca- Dzień Dziecka w Parowozowni

1 lipca- Dzień Otwarty

5 sierpnia- Dzień Otwarty

2 września- Dzień Otwarty

16-17 września- Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

7 października- Dzień Otwarty

26 listopada- Święto Kolejarza

Muzeum w Parowozowni

Parowozownia to pierwszy i największy w kraju prywatny zbiór taboru kolejowego z okresu historycznego. Obiekt liczy ponad 150 lat. Na jego terenie znajduje się ponad 100 zabytkowych pojazdów z lat 1850-1960. Jednym z najcenniejszych eksponatów jest unikalny akumulatorowy zespół trakcyjny Wittfeld z 1913 roku. Cześć pojazdów została odrestaurowana, większa część oczekuje na renowację. W Parowozowni zwiedzić można także wystawę historycznych urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz zobaczyć kuźnię oraz zabytkową centralę telefoniczną.Sprawdź też:
ŁKA
parowozownia
Skierniewice

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.