TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z ŁKA do Parowozowni Skierniewice
ŁKA InfoRail.pl - Opublikowano: 15.05.2017 15:30:48
Z ŁKA do Parowozowni Skierniewice (foto: ŁKA)

Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei, właścicielem Parowozowni Skierniewice.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei, właścicielem Parowozowni Skierniewice.

W ramach dni otwartych Parowozownia zaprasza na bezpłatne zwiedzanie obiektu. Pasażerowie ŁKA będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty biletowej i taniej zapłacić za dojazd. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie. Oferta jest ważna w Dniach Otwartych Parowozowni Skierniewice. Pierwszy dzień otwarty już 20 maja w ramach Nocy Muzeów. Z Łodzi do Skierniewic można udać się pociągiem ŁKA Sprinter "Syrena" (odjazd o godz. 17:08 z Dworca Łódź Fabryczna). Powrót - pociągiem ŁKA Sprinter odjazd ze Skierniewic o godz. 22:00.

Dni Otwarte Parowozowni Skierniewice:

20 maja- Noc Muzeów

3 czerwca- Dzień Dziecka w Parowozowni

1 lipca- Dzień Otwarty

5 sierpnia- Dzień Otwarty

2 września- Dzień Otwarty

16-17 września- Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

7 października- Dzień Otwarty

26 listopada- Święto Kolejarza

Muzeum w Parowozowni

Parowozownia to pierwszy i największy w kraju prywatny zbiór taboru kolejowego z okresu historycznego. Obiekt liczy ponad 150 lat. Na jego terenie znajduje się ponad 100 zabytkowych pojazdów z lat 1850-1960. Jednym z najcenniejszych eksponatów jest unikalny akumulatorowy zespół trakcyjny Wittfeld z 1913 roku. Cześć pojazdów została odrestaurowana, większa część oczekuje na renowację. W Parowozowni zwiedzić można także wystawę historycznych urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz zobaczyć kuźnię oraz zabytkową centralę telefoniczną.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
parowozownia
Skierniewice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.