TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Kolejami Dolnośląskimi do Karpacza, we współpracy z PKS Tour
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.10.2017 10:16:49 2 komentarze
Z Kolejami Dolnośląskimi do Karpacza, we współpracy z PKS Tour

Samorządowe koleje zaczynają odrabiać lekcje. Od 15 października pasażerowie będą mogli podróżować z Wrocławia do Karpacza w ramach biletu zintegrowanego.

Pociągiem do Jeleniej Góry, a następnie autobusem do Karpacza – tak wygląda nowa oferta Kolei Dolnośląskich, realizowana wspólnie z PKS Tour. Autobusy dowiozą pasażerów aż do przystanku Karpacz Górny. Podróż z Jeleniej Góry potrwa 62 minuty. Od poniedziałku do soboty przewidziano 16 połączeń do Karpacza i z powrotem, zaś w niedzielę podróżni skorzystają z dziewięciu kursów.

W ramach oferty możliwy będzie zakup biletu jednorazowego w promocyjnej cenie 5 zł (z ważnym biletem kolejowym), miesięcznego (150 zł) oraz weekendowego (50 zł na pociąg i autobus). Na początek bilety trafią do Biura Obsługi Klienta we Wrocławiu, a także do kas w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Szklarskiej Porębie Górnej. Wkrótce będzie można je nabyć także u konduktora pociągu.

Trasę obsługiwać będą autobusy niskopodłogowe. Pasażerowie będą mieli możliwość przewiezienia dużego bagażu, rowerów czy wózków dziecięcych. Z połączeń autobusowych korzystać będzie można do czasu reaktywacji linii kolejowej Jelenia Góra – Karpacz.

Cennik Wrocław-Karpacz

Bilet jednorazowy:

Normalny: 28,60 zł (23,60 zł pociąg + 5,00 zł autobus)

Ulgowy studencki: 16,56 zł (11,56 zł pociąg + 5,00 zł autobus)

Cennik Wałbrzych Miasto-Karpacz

Bilet jednorazowy:

Normalny: 19,60 zł (14,60 zł pociąg + 5,00 zł autobus)

Ulgowy studencki: 12,15 zł (7,15 zł pociąg + 5,00 zł autobus)

Bilet weekendowy:

Koszt: 50 zł

Obowiązuje od piątku od godziny 18:00 do poniedziałku do godziny 6:00, także w długie weekendy. W tym czasie można bez ograniczeń korzystać z połączeń kolejowych Kolei Dolnośląskich, a także autobusowych obsługiwanych przez PKS Tour na linii 100 (wyjątek stanowi "Pociąg do kultury").

Przypomnijmy, że jakiś czas temu rozpoczęła się współpraca Przewozów Regionalnych z PKS-ami. Dotychczas trudno jednak uznać ją za sukces. Dość powiedzieć, że PKS Częstochowa zlikwidowało część połączeń, co również odbiło się na wspólnej ofercie.Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
PKS Tour Jelenia Góra
Karpacz
  • yogeeboo – 12.10.2017

    ....aż do przystanku Karpacz Górny. Podróż z Jeleniej Góry potrwa 62 minuty.... Godzinę z Jeleniej do Karpacza ????? Bryczką będą wozić?

  • kolejFAN – 15.10.2017

    @
    autobusem zabytkowym marki jelcz na licencji karosy.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.