TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Kolejami Dolnośląskimi do Karpacza, we współpracy z PKS Tour
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.10.2017 10:16:49 2 komentarze
Z Kolejami Dolnośląskimi do Karpacza, we współpracy z PKS Tour

Samorządowe koleje zaczynają odrabiać lekcje. Od 15 października pasażerowie będą mogli podróżować z Wrocławia do Karpacza w ramach biletu zintegrowanego.

Samorządowe koleje zaczynają odrabiać lekcje. Od 15 października pasażerowie będą mogli podróżować z Wrocławia do Karpacza w ramach biletu zintegrowanego.

Pociągiem do Jeleniej Góry, a następnie autobusem do Karpacza – tak wygląda nowa oferta Kolei Dolnośląskich, realizowana wspólnie z PKS Tour. Autobusy dowiozą pasażerów aż do przystanku Karpacz Górny. Podróż z Jeleniej Góry potrwa 62 minuty. Od poniedziałku do soboty przewidziano 16 połączeń do Karpacza i z powrotem, zaś w niedzielę podróżni skorzystają z dziewięciu kursów.

W ramach oferty możliwy będzie zakup biletu jednorazowego w promocyjnej cenie 5 zł (z ważnym biletem kolejowym), miesięcznego (150 zł) oraz weekendowego (50 zł na pociąg i autobus). Na początek bilety trafią do Biura Obsługi Klienta we Wrocławiu, a także do kas w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Szklarskiej Porębie Górnej. Wkrótce będzie można je nabyć także u konduktora pociągu.

Trasę obsługiwać będą autobusy niskopodłogowe. Pasażerowie będą mieli możliwość przewiezienia dużego bagażu, rowerów czy wózków dziecięcych. Z połączeń autobusowych korzystać będzie można do czasu reaktywacji linii kolejowej Jelenia Góra – Karpacz.

Cennik Wrocław-Karpacz

Bilet jednorazowy:

Normalny: 28,60 zł (23,60 zł pociąg + 5,00 zł autobus)

Ulgowy studencki: 16,56 zł (11,56 zł pociąg + 5,00 zł autobus)

Cennik Wałbrzych Miasto-Karpacz

Bilet jednorazowy:

Normalny: 19,60 zł (14,60 zł pociąg + 5,00 zł autobus)

Ulgowy studencki: 12,15 zł (7,15 zł pociąg + 5,00 zł autobus)

Bilet weekendowy:

Koszt: 50 zł

Obowiązuje od piątku od godziny 18:00 do poniedziałku do godziny 6:00, także w długie weekendy. W tym czasie można bez ograniczeń korzystać z połączeń kolejowych Kolei Dolnośląskich, a także autobusowych obsługiwanych przez PKS Tour na linii 100 (wyjątek stanowi "Pociąg do kultury").

Przypomnijmy, że jakiś czas temu rozpoczęła się współpraca Przewozów Regionalnych z PKS-ami. Dotychczas trudno jednak uznać ją za sukces. Dość powiedzieć, że PKS Częstochowa zlikwidowało część połączeń, co również odbiło się na wspólnej ofercie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
PKS Tour Jelenia Góra
Karpacz
  • yogeeboo – 12.10.2017

    ....aż do przystanku Karpacz Górny. Podróż z Jeleniej Góry potrwa 62 minuty.... Godzinę z Jeleniej do Karpacza ????? Bryczką będą wozić?

  • kolejFAN – 15.10.2017

    @autobusem zabytkowym marki jelcz na licencji karosy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!