TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Grodziska Mazowieckiego do Zawiercia 250 km/h? PKP PLK analizują
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.03.2018 12:33:33
Z Grodziska Mazowieckiego do Zawiercia 250 km/h? PKP PLK analizują (foto: PKP PLK)

Coraz realniej zaczyna wyglądać podniesienie prędkości na CMK do 250 km/h. Rzecz jasna do przejazdu pociągów z taką prędkością droga jeszcze daleka, ale światełko w tunelu jest.

Coraz realniej zaczyna wyglądać podniesienie prędkości na CMK do 250 km/h. Rzecz jasna do przejazdu pociągów z taką prędkością droga jeszcze daleka, ale światełko w tunelu jest.

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły właśnie przetarg na Wykonanie "Analizy bezpieczeństwa ruchu kolejowego dla zwiększenia prędkości do 250 km/h (ocena znaczenia zmiany) na linii kolejowej nr 4 Grodzisk Mazowiecki – Zawiercie oraz opracowanie metody wykonywania analizy koszty-korzyści dla wygradzania linii kolejowych". Ocena znaczenia zmiany ma zostać dokonana w oparciu o Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka.

Analiza ma zostać wykonana do 30 października 2018 roku.

Oferty w przetargu można składać do 23 marca 2018 roku.

Możliwość wykorzystania istniejącej sieci kolejowej, jej zasilania, do prędkości 230 km/h jest rozważana w tej chwili; niektóre ostatnie rozważania są do 250 km/h. Budując linie kolejowe o wyższych prędkościach budujemy całkiem nową infrastrukturę, która nie będzie współgrała z infrastrukturą obecną. Budowalibyśmy specjalnie dedykowane linie kolejowe. Jeżeli mamy budować nowe linie na krótkie odcinki, bo 100, 200, 300 km to są krótkie odcinki na pewno koszty budowy i utrzymania są niewspółmierne" – mówił kilka miesięcy temu szef PKP PLK Ireneusz Merchel.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
CMK
  • Dawid Kajzer – 16.03.2018

    Prędzej CPK wybudują niż zrobią tam 250... A nie, czekaj... CPK nie powstanie :V

  • Igor Należniak – 16.03.2018

    Dziurawe Pendolino podejście drugie :p

  • Maciej Wojciechowski – 16.03.2018

    Niech najpierw zrobia uczciwe 200 na CAŁEJ CMK...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !