TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Gorlic do Warszawy tylko z przesiadką. Ale dogodną
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.08.2019 12:52:32
zdjęcie ilustracyjne

Nie będzie bezpośredniego połączenia z Gorlic do Warszawy – wynika ze stanowiska przedstawionego przez wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela.

Nie będzie bezpośredniego połączenia z Gorlic do Warszawy – wynika ze stanowiska przedstawionego przez wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela.

Zakończenie remontu linii kolejowej nr 108 między Gorlicami Zagórzanami a Wolą Łużańską, umożliwiło spółce PKP Intercity zaplanowanie w projekcie rocznego rozkładu jazdy pociągów edycji 2019/2020 całorocznego połączenia Gorlic Zagórzany z Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Wskazane połączenie od grudnia 2019 r. realizowane będzie pociągiem TLK "Pogórze" wykonującym przewozy na trasie Wrocław Główny – Zagórz – Wrocław Główny.

W kwestii możliwości uruchomienia dziennego połączenia umożliwiającego dojazd do i z Warszawy, spółka PKP Intercity wskazała, że na stacji Kraków zaplanowane zostało dogodne skomunikowanie z przesiadką na pociągi kursujące w kierunku Warszawy. Podobne rozwiązanie będzie możliwe także w kierunku przeciwnym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Kraków
Gorlice
Warszawa
  • Paweł Pasternak – 29.08.2019

    Najpierw to powinno być bezpośrednie połączenie Gorlice-Kraków. I to co godzinę!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.