TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Gdyni do Gdańska nawet co 10 minut
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.06.2020 09:45:23
Z Gdyni do Gdańska nawet co 10 minut

W dni powszednie pociągi pomiędzy Gdańskiem a Gdynią pojadą nawet co 10 minut. Częstsze kursy będą również w weekendy. Do tego uruchomione zostaną pociągi nocne.

W dni powszednie pociągi pomiędzy Gdańskiem a Gdynią pojadą nawet co 10 minut. Częstsze kursy będą również w weekendy. Do tego uruchomione zostaną pociągi nocne.

To odpowiedź samorządu województwa pomorskiego na zwiększoną frekwencję w pociągach na terenie trójmiejskiej aglomeracji. Zmiany w rozkładzie jazdy wejdą w życie 1 lipca 2020 r.

Gospodarka coraz bardziej się odmraża, do miejsc pracy wróciła już większość pracujących dotąd zdalnie osób. Do tego rozpoczyna się letni sezon turystyczny i do Trójmiasta licznie przyjeżdżają turyści. To wszystko wpływa na to, że z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej kursujących pomiędzy Gdańskiem a Gdynią i Wejherowem korzysta coraz więcej pasażerów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych zwiększamy częstotliwość kursowania pociągów. Można powiedzieć, że praktycznie przywracamy rozkład sprzed ograniczeń związanych z pandemią – mówi Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP. Więcej pociągów to zarówno możliwość zachowania niezbędnego społecznego dystansu, ale również wygodniejsza podróż – dodaje.

Co ważne, dzięki zmianom w rozkładzie, na stacji Gdańsk Wrzeszcz, która jest ważnym węzłem linii SKM będzie łatwiej się przesiadać do pociągów w kierunku Kościerzyny i Kartuz.

Najważniejszą zmianą będzie uruchomienie dodatkowych 65 pociągów w dni powszednie. 

Oznacza to, że pomiędzy Gdańskiem a Gdynią praktycznie przez cały dzień pociągi będą kursować nie rzadziej, niż co 10 minut – wyjaśnia dyrektor Manikowski. Na odcinku z Gdyni do Wejherowa pociągi pojadą co 20 minut. 

Zwiększamy także liczbę składów w weekendy. Np. w soboty pociągi pojadą nie rzadziej, niż co 15 minut a w niedziele nie rzadziej, niż co 30 minut – informuje. Wakacyjny rozkład jazdy to również pociągi nocne. Przywracamy ofertę nocnych przejazdów. Składy z Gdyni do Gdańska będą kursować przez całą noc, co godzinę – mówi Manikowski.

Szczegółowy rozkład jazdy, obowiązujący od 1 lipca 2020 r. zostanie opublikowany na stronie Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
Pomorskie
pasażer
Gdańsk
Gdynia