TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Czech bezpośrednio do granicy polsko-ukraińskiej i polsko-białoruskiej
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.10.2019 08:45:23
Z Czech bezpośrednio do granicy polsko-ukraińskiej i polsko-białoruskiej

Ceske drahy, we współpracy z PKP Intercity, od nowego rozkładu jazdy uruchomią większą liczbę połączeń z Polską.

Ceske drahy, we współpracy z PKP Intercity, od nowego rozkładu jazdy uruchomią większą liczbę połączeń z Polską.

Dzięki szerszemu zamówieniu usług transportowych i udanej współpracy czeskich kolei z partnerami zagranicznymi, w tym z polskim przewoźnikiem narodowym, oferta połączeń poszerzy się.

Udało nam się potwierdzić naszą pozycję ważnego gracza w transporcie międzynarodowym w Europie Środkowej, dzięki naszym aktywnym negocjacjom z partnerami zagranicznymi. Zyskaliśmy nowe interesujące połączenia dla naszych pociągów między Czechami a Polską – powiedział szef CD Radek Dvořák,

Pociąg EC Porta Moravica, którego relacja zostanie wydłużona do Austrii będzie kontynuować podróż do Krakowa i Przemyśla, tj. w pobliże granicy z Ukrainą. Jest to ważny węzeł przesiadkowy dla dalszych podróży do Europy Wschodniej, m.in. do Lwowa i Kijowa. Dowiezie także pasażerów z Czech do atrakcyjnego regionu turystycznego, jakim są Bieszczady.

Kolejnym nowym pociągiem w tym kierunku będzie pociąg ekspresowy Galicia, w relacji Ostrawa-Svinov (6:10) - Kraków - Przemyśl (13:19/14: 40) - Kraków - Ostrawa-Svinov (21:51).

Zmiana dotyczy również pociągu EuroCity Batory w relacji Budapeszt - Břeclav - Ostrawa - Warszawa, który będzie jechał do/z Terespola, czyli stacji przy granicy polsko-białoruskiej. Czeskie Koleje prowadzą rozmowy z polskim partnerem na temat wydłużenia w letnim sezonie turystycznym wybranych pociągów (jako bezpośrednich) nad Morze Bałtyckie, np. do Świnoujścia lub Kołobrzegu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Ceske drahy
Czechy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.