TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z biletem linowym Kolei Śląskich w pociągach Przewozów Regionalnych
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.05.2018 15:08:31
Z biletem linowym Kolei Śląskich w pociągach Przewozów Regionalnych

Koleje Śląskie finalizują umowę z Przewozami Regionalnymi, której celem jest honorowanie biletów liniowych Kolei Śląskich.

Rynek przewozów regionalnych jest w Polsce zróżnicowany. Część województw ma swoje spółki. Z punktu widzenia KŚ taki podział wydaje się, że na samym terenie województwa nie zachodzi bezpośrednia konkurencja z Przewozami Regionalnymi, które realizuje połączenia stykowe – powiedział dziś w Katowicach Wojciech Dinges, Prezes Kolei Śląskich.

Ta współpraca układa się dobrze – dodał. Co ważne z punktu widzenia pasażera Koleje Śląskie finalizują umowę z Przewozami Regionalnymi, której celem jest honorowanie biletów liniowych Kolei Śląskich, tak, aby w pociągach przejeżdżających przez województwo pasażer mógł z nich korzystać. Na tym przykładzie widać, że z punktu widzenia podział na poszczególne spółki nie powinien być widoczny. Pasażer musi jechać z punktu A do punktu B, niezależnie od przewoźnika – dodał Dinges.

Transport publiczny to wszystko inne niż transport indywidulany. Zagrożeniem dla miast jest transport indywidulany. Musimy pamiętać, aby komunikacja publiczna była jednolita. Pasażer musi mieć przesiadkę od razu. Inaczej nie zdecyduje się na korzystanie z transportu publicznego. Jeśli będzie musiał czekać zrezygnuje – stwierdził szef Kolei Śląskich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Przewozy Regionalne
bilet