TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z biletem Kolei Mazowieckich pociągami PKP Intercity
- Opublikowano: 10.01.2019 13:55:54

Koleje Mazowieckie poinformowały o możliwości skorzystania z pociągów PKP Intercity na odcinku Łochów - Małkinia.

Koleje Mazowieckie poinformowały, że w związku z prowadzonymi pracami przez zarządcę infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe na odcinku Łochów - Sadowne Węgrowskie – Małkinia, część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i wybrane połączenia zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

W związku z powyższym dla zmniejszenia podróżnym uciążliwości wynikających z ww. modernizacji i zapewnienia jak najbardziej korzystnych warunków przewozu, od 9 stycznia do 9 marca 2019 r. na odcinku Łochów – Małkinia honorowane będą wszystkie ważne bilety na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich w relacjach z/do stacji położonych na ww. odcinku w pociągach Spółki ,,PKP Intercity" nr:

7112/3 "Konopnicka" relacji Zielona Góra - Białystok;

6114/5 "Mickiewicz" relacji Wrocław Główny – Białystok.

Ww. pociągi ,,PKP Intercity" będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych na odcinku Łochów - Małkinia.

Podróżni z ważnymi biletami wydanymi na przejazdy pociągami uruchamianymi przez KM:

w pociągach PKP IC mogą zająć wolne miejsce do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej bilet ze wskazaniem tego miejsca - osobom tym nie wydaje się nieodpłatnych biletów dodatkowych ze wskazaniem miejsca do siedzenia;

którzy zamierzają pociągiem PKP IC przewieźć bagaż, rower lub psa, zobowiązani są nabyć odpowiedni bilet na taki przewóz, zgodnie z postanowieniami Taryfy przewozowej Spółki "PKP Intercity" (TP-IC), na zasadach określonych w Regulaminie przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez Spółkę "PKP Intercity" (RPO-IC), pod rygorem obowiązku uiszczenia opłaty dodatkowej, wg zasad obowiązujących w RPO-IC oraz w wysokości wskazanej w Cenniku usług przewozowych Spółki "PKP Intercity".

W przypadku, gdy podróżny rozpoczyna podróż jednym z ww. pociągów Spółki "PKP Intercity" ze stacji/przystanku osobowego położonego na przedmiotowym odcinku i nie posiada ważnego biletu na przejazd, wówczas odprawa oraz przewóz roweru, bagażu lub zwierząt odbywa się wg opłat Cennika "PKP Intercity" na zasadach określonych w Taryfie przewozowej Spółki "PKP Intercity" (TP-IC) i Regulaminie przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez Spółkę "PKP Intercity" (RPO-IC).

W związku z powyższym nie jest możliwe nabycie biletu na przejazd pociągiem Spółki "PKP Intercity" wg cen i zasad obowiązujących na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich.

Podróżny, który odmawia zakupu biletu i zapłaty należności traktowany jest jako podróżny bez ważnego biletu na przejazd, wg zasad i opłat obowiązujących w Spółce "PKP Intercity".


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.