TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wzrost liczby pasażerów w kwietniu. O 0,04%
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 31.05.2018 14:52:23
Wzrost liczby pasażerów w kwietniu. O 0,04%

Liczba pasażerów przewiezionych koleją w kwietniu tego roku wzrosła o 0,04 proc. do 25,12 mln pasażerów z 25,11 mln pasażerów rok wcześniej - poinformował w środę Urząd Transportu Kolejowego.

Liczba pasażerów przewiezionych koleją w kwietniu tego roku wzrosła o 0,04 proc. do 25,12 mln pasażerów z 25,11 mln pasażerów rok wcześniej - poinformował w środę Urząd Transportu Kolejowego. To pierwszy miesiąc wzrostu pasażerskich przewozów w tym roku.

Wcześniej, bo w styczniu liczba przewiezionych pasażerów spadła o 30 proc., w lutym o 2 proc., a w marcu o ponad 8 proc.

Średnia odległość przejazdu jednego pasażera wyniosła blisko 65 km.

Jak poinformował UTK łączne od stycznia do kwietnia pociągami przewieziono 97,3 mln pasażerów, czyli o 3,5 proc. mniej niż rok wcześniej, kiedy to z usług kolei skorzystało 100,8 mln podróżnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
rynek
pasażer
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.