TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wzrosły ceny złomu, większa wartość rezydualna taboru PKP CARGO
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.02.2018 15:21:59
Wzrosły ceny złomu, większa wartość rezydualna taboru PKP CARGO

PKP CARGO podjęło decyzję o dokonaniu aktualizacji wartości rezydualnej taboru kolejowego.

Zarząd Spółki PKP CARGO poinformował, iż ze względu na odnotowany na rynku wzrost cen złomu na dzień 31 grudnia 2017 r. w stosunku do cen przyjętych do wyceny wartości rezydualnej taboru kolejowego w poprzednich okresach podjęto decyzję o dokonaniu aktualizacji wartości rezydualnej taboru kolejowego.

Ponadto rozwiązano część odpisu z tytułu trwałej utraty wartości taboru kolejowego w kwocie 27.414 tysięcy złotych. Rozwiązanie powyższego odpisu wpłynie na poprawę wyniku finansowego spółki za rok 2017 w kwocie 22.205 tysięcy złotych po uwzględnieniu efektu podatkowego. Dokonana aktualizacja odpisu ma charakter niepieniężny i pozostaje bez wpływu na sytuację płynnościową PKP CARGO.

Jak informuje Spółka przedstawione powyżej wartości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne wyniki PKP CARGO zostaną przedstawione w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za 2017 r., których publikacja planowana jest na 16 marca 2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
wagon
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.