TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wznowiono ruch pociągów na trasie Poznań-Szczecin
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.05.2018 09:54:52
Wznowiono ruch pociągów na trasie Poznań-Szczecin (foto: PAP)

W sobotę rano przywrócono po jednym torze ruch pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin przez stację Wronki. W czwartek wykoleiło się tam 12 wagonów przewożących węgiel.

W sobotę rano przywrócono po jednym torze ruch pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin przez stację Wronki. W czwartek wykoleiło się tam 12 wagonów przewożących węgiel.

Do wykolejenia składu przewożącego węgiel doszło w czwartek po południu. Nikt nie został poszkodowany. Zablokowane zostały oba tory; wprowadzono komunikację zastępczą.

W sobotę rano ruch pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin przez stację Wronki został przywrócony. Na razie odbywa się po jednym torze; pociągi mogą notować opóźnienia.

Rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec poinformował PAP, że zakończenie pierwszego etapu prac oznacza znaczne zmniejszenie niedogodności w podróżowaniu na trasie Poznań – Krzyż – Szczecin. Pociągi od soboty kursują już bez komunikacji zastępczej i bez objazdów, które zajmowały dotychczas od 45 do ponad 120 min.

"Przed północą w piątek zakończono podstawowe prace związane z udrożnieniem jednego toru. Usunięto prawie 200 ton węgla. Opróżniony i zabrany z miejsca został najpierw jeden wagon. Do godz. 22.00 specjalne dwa dźwigi przeniosły z nasypu i wiaduktu trzy wagony. Uszkodzony tabor ustawiono obok drogi. 8 wagonów, które pozostały na miejscu nie powinno utrudnić przejazdu" – poinformował Siemieniec.

Prace we Wronkach nadal będą jednak prowadzone. Dotychczas PLK naprawiła m.in. 60 m toru, sprawdzana jest także sieć trakcyjna. Jak tłumaczył Siemieniec, w sobotę dźwig drogowy zmieni miejsce pracy i zajmie się wagonami od strony Poznania; usuwane będą wagony i węgiel z drugiego toru.

Siemieniec podał, że pasażerowie nadal muszą zwracać uwagę na pojawiające się komunikaty.

Utrudnienia we Wronkach mogą potrwać nawet do poniedziałku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wronki
wykolejenie