TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wyższa jakość przewozów w Lubuskim? Po interwencji Urzędu Marszałkowskiego
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.07.2019 10:51:39
Wyższa jakość przewozów w Lubuskim? Po interwencji Urzędu Marszałkowskiego

Trwają rozmowy dot. organizacji przewozów kolejowych w województwie lubuskim. Obecnie realizowana jest umowa ze spółką Przewozy Regionalne.

Trwają rozmowy dot. organizacji przewozów kolejowych w województwie lubuskim. Obecnie realizowana jest umowa ze spółką Przewozy Regionalne.

Od 2015 roku dopłacamy do Przewozów Regionalnych 45 mln zł. Jest to największa pozycja w budżecie. Wzrosły koszty – zwłaszcza paliwa, rosną koszty wynagrodzeń, więc mam nadzieję, że spotkamy się podczas tych rozmów w jakimś momencie i udam nam się je zakończyć kompromisem. Mam nadzieję, że stanie się to w ciągu miesiąca – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Lubuski Oddział Spółki Przewozy Regionalne realizuje zdecydowaną większość przewozów kolejowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie województwa lubuskiego. Przewozy te, zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym, są organizowane przez województwo, które każdego roku przekazuje środki na ten cel:

2013 r. – 38,7 mln zł

2014 r. – 39,5 mln zł

2015 r. – 43 mln zł

2016 r. – 45 mln zł

2017 r. – 45,24 mln zł

2018 r. – 45,24 mln zł

2019 r. (zapis w budżecie) – 45,75 mln zł

Rozmowy z prezesem spółki Przewozy Regionalne dot. m.in. kosztów realizacji umowy za rok bieżący, a także kontynuacji współpracy po 2020 roku (w grudniu 2020 wygasa obecna umowa). Cieszę się, że pan prezes podjął rozmowy dotyczące jakości, skuteczności i niezawodowości przewozów w ramach realizowanej umowy, ale chcę też żebyśmy poszukali wspólnych argumentów, aby kontynuować tę współpracę w najbliższych latach. Musimy się zdecydować jaką formułę przyjąć, jeżeli chodzi o planowanie przewozów kolejowych na terenie województwa lubuskiego. Jednym z rozwiązań jest kontynuacja współpracy z PR. Musimy wspólnie podjąć wysiłek, aby doprowadzić do szczęśliwego rozwiązania. Liczmy na to, że obecne problemy będą ulegały systematycznej poprawie i zapewnimy ciągłość i niezawodność przewozów – podkreślał członek zarządu Marcin Jabłoński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubuskie
Przewozy Regionalne