TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wypadek w Portugalii, są ofiary i ranni
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.07.2020 18:45:05
Jedna osoba zginęła, 50 rannych w wypadku kolejowym w Portugalii (źródło: RTP)

Dwie osoby zginęły a dziewięć zostało ciężko rannych w piątek (31 lipca) w wypadku pociągu dalekobieżnego w okolicach miasta Soure w dystrykcie Coimbra w środkowej Portugalii.

Dwie osoby zginęły a dziewięć zostało ciężko rannych w piątek (31 lipca) w wypadku pociągu dalekobieżnego w okolicach miasta Soure w dystrykcie Coimbra w środkowej Portugalii.

Pociąg, który jechał z Lizbony do Bragi, wykoleił się po zderzeniu z pojazdem technicznym.

Według ustaleń portugalskiej stacji telewizyjnej SIC w wypadku rannych zostało ogółem około 50 osób, z których dziewięć jest w stanie ciężkim. Troje rannych pasażerów przez pierwsze dwie godziny po wypadku było uwięzionych we wnętrzu pociągu.

Wskutek wypadku całkowicie zniszczony został przód pociągu Alfa Pendular, udającego się do Bragi przez Porto, a także pojazd techniczny, który uczestniczył w kolizji. W dalszym ciągu nie wiadomo dlaczego pojawił się on na torze, którym jechał pociąg dalekobieżny.

Według portugalskich ekspertów ds. kolejnictwa fakt, że do wypadku doszło na odcinku kilkuset metrów od stacji kolejowej w Soure miał kluczowy wpływ na “stosunkowo niewielką liczbę ofiar". Wskazują oni, że podróżujący z blisko 300 pasażerami pociąg w momencie wypadku jechał z niewielką, jak na swoje możliwości, prędkością.

Z informacji władz gminy Soure wynika, że śmiertelne ofiary wypadku to pracownicy pojazdu technicznego, który wykonywał prace służące sprawdzeniu stanu trakcji kolejowej. Prawdopodobną przyczyną kolizji była awaria sygnalizacji świetlnej.

Na miejscu zdarzenia rannym udziela pomocy ponad 100 członków ekip ratowniczych. Portugalska obrona cywilna postawiła w pobliżu miejsca tragicznego zdarzenia szpital polowy. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Portugalia