TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wypadek w Niemczech, są ranni
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 05.12.2017 22:48:06 1 komentarz
Wypadek w Niemczech, są ranni (źródło: Twitter)

Do 47 wzrosła liczba rannych w wypadku kolejowym pod Neuss na zachodzie Niemiec - podały we wtorek późnym wieczorem niemieckie media, powołując się na straż pożarną. Trzy osoby odniosły poważne obrażenia.

Do 47 wzrosła liczba rannych w wypadku kolejowym pod Neuss na zachodzie Niemiec - podały we wtorek późnym wieczorem niemieckie media, powołując się na straż pożarną. Trzy osoby odniosły poważne obrażenia.Nikt nie zginął, nikt nie doznał też ciężkich obrażeń.

Policja federalna podała wcześniej, że w katastrofie mogło zostać rannych nawet 50 osób.

Z pierwszych ustaleń wynika, że pociąg pasażerski najechał na stojący na tym samym torze skład towarowy.

Akcja ratunkowa jest utrudniona, ponieważ w wypadku uszkodzona została sieć trakcyjna, a zwisające przewody utrudniają dostęp do wagonów. Po dwóch godzinach pierwsi pasażerowie oraz lekko ranny maszynista mogli opuścić pociąg.

Jak podały Niemieckie Koleje (DB), pociąg pasażerski najechał na stojący pociąg towarowy DB Cargo. Nie wiadomo, dlaczego ten pociąg się zatrzymał.

W pociągu pasażerskim należącym do prywatnego właściciela National Express znajdowało się do 150 osób. Lokomotywa wbiła się w pociąg towarowy, w wyniku uderzenia kilka wagonów wykoleiło się.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Niemcy
wypadek
DB
  • YburG – 06.12.2017

    Ale się chomik Bombardiera wygiął - zupełnie jak nasze kible w takich sytuacjach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.