TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wypadek w Aleksandrowie, utrudnienia na trasie Lublin – Warszawa
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.11.2017 13:27:24 19 komentarzy
Wypadek w Aleksandrowie, utrudnienia na trasie Lublin – Warszawa (foto: Straż Pożarna Łuków)

Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem. Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym w Aleksandrowie na trasie Lublin – Warszawa. Uszkodzona została jedna z Gam PKP Intercity.

Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem. Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym w Aleksandrowie na trasie Lublin – Warszawa. Uszkodzona została jedna z Gam PKP Intercity.

Lokomotywa prowadziła pociąg TLK "Czechowicz" relacji Lublin - Warszawa.  

Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany. Dla pasażerów PKP Intercity organizowana jest komunikacja zastępcza z wykorzystaniem autobusów. Opóźnienia pociągów sięgają 160 minut.

Kierowca ciężarówki w stanie ciężkim trafił do szpitala. Na razie nie wiadomo, dlaczego samochód wjechał pod pociąg. Prawdopodobną przyczyną jest niezachowanie należytej ostrożności.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
wypadek
Gama
 • anarh – 13.11.2017

  taka piękna Lokomotywa . A już bzykały na szlakach jak pszczółki .

 • B-stok – 13.11.2017

  Ciężarówkę normalnie rozerwało na części, Gama ją zanihilowała.

 • JanuszJG – 13.11.2017

  Która SU160 brała udział w wypadku?

 • kolejFAN – 13.11.2017

  No to mamy już tylko 9 gam.... prędko z Bydgoszczy po takim dzwonie nie wróci.. :((( masakra jakaś ile ostatnio wypadków na przejazdach! co się dzieje z tymi kierowcami..?!

 • xtrain – 13.11.2017

  No cóż, następny kierowca-głupek na przejeździe. Niestety, ale taka konkluzja.

 • kolejarz – 13.11.2017

  Debili nie brakuje, jest sygnalizacja jest znak stop a k8erowca to osobba bez rozumu

 • NCi – 13.11.2017

  Porównując obrazki z relacji wynika, że Gama jest nieźle przygotowana na takie scenariusze. Wystarczy porównać rodzaj i rozmiar uszkodzeń w obu pojazdach. Oczywiście samochodu nawet ciężarowego nie da się porównać do lokomotywy. Nawet szyba w kabinie maszynisty wydaje się być cała. Zastanawia jednak to wyrwanie jednego z buforów.

 • Tmb – 13.11.2017

  009

 • G.kolejarz – 13.11.2017

  Czekamy kiedy rząd zabierze się za bandytów drogowych.Ostatnio trochę się w tej kwestii poprawiło ale to ciągle za mało jak na skalę problemu. Każdy kto korzysta z dróg widzi ten problem.Tutaj potrzeba drakonskich kar nawet do kilkuset tysięcy złotych. Tak jest w Austrii ,Szwajcarii ,Francji a nawet w Czechach. Tam policja ma bat na huliganów za kierownicą.

 • fromex – 14.11.2017

  Tu jest więcej fotek. http://www.lublin112.pl/zderzeniu-pociagiem-ciezarowke-rozerwalo-czesci-kierowca-zostal-ranny/Widać też leżący w trawie urwany bufor (przynajmniej tak to wygląda).Ciężarówkę nielicho gwizdnęło, a słup się jeszcze dołożył. Z czego ta Gama jest zrobiona? Może faktycznie cała energia przez bufory poszła w ostoję niemal centralnie do kierunku jazdy... Nie bardzo widać w które miejsce "wszedł przecinak", bo traka po prostu przemieliło.Jeśli lok nie ma zwichrowanej konstrukcji , to Gama zrobiła sobie reklamę :)

 • gd – 14.11.2017

  Gama nieźle zniosła wypadek. Gdyby jeszcze do tego umiała przyzwoicie jeździć, to byłby całkiem niezły tabor.

 • komes – 14.11.2017

  @fromex wiadomo, że po zdjęciach nie da się wszystkiego ocenić, ale zasadniczo podpisuje się pod tym co napisałeś. Jak sobie porównać to co zostało z ciężarówki i ten skoszony nią słup, do tego jak wygląda Gama to naprawdę widać, że scenariusze zderzeniowe zostały odpowiednio przygotowane.

 • Xxx – 14.11.2017

  Kary? A co jeśli działanie kierowcy było celowe?Mało ludzi w tym chorym kraju popełnia samobójstwa?A takich wypadkach nawet kary i to wysokie nic nie pomogą.

 • elwu – 14.11.2017

  Nie bardzo rozumiem zachwyty nad uszkodzeniami Gammy. Z tego co widać na zdjęciach, ciężarówka straciła kabinę i budę - nic zaskakującego, za to widowiskowe.W starciu lokomotywy z ramą ciężarówki, ta druga wyszła bez większych szkód, jest powyginana, ale bez większych strat. Tak więc Gamma urwała zderzak waląc w budę lub kabinę? Lepiej nie myśleć co się stanie, gdy zderzy się z równym sobie 'rywalem'.

 • Hout – 14.11.2017

  Co sie dzieje z tymi kierowcami tirow, coraz czesciej wpadaja pod pociag. Z tegoco slyszalem, kierowcy tirow to debile glownie ci mlodzi. Tirami sie

 • Hout cd – 14.11.2017

  ... Jezdzi zdrowo na umysle, i od 30 roku najlepiej

 • zeus04 – 14.11.2017

  @ elwu: "jest powyginana, ale bez większych strat"...pewnie się wyklepie i wróci na drogi ;) Buda lub kabina odpada a zderzaki natrafiają na unoszącą się ramę, która wbija się klinem pod zderzaki. Zderzaki są mocowane za pomocą czterech śrub i są to urządzenia standardowe i nie są przystosowane do podnoszenia lokomotywy. Kolega uderzył kiedyś z prędkością 15 km/h w tira do przewozu samochodów. Naczepa zawinęła się pod czołownicę SM31 i pierwsza oś lokomotywy zawisła w powietrzu. Tu jak widać wszystko zadziałało jak należy.

 • Gruver – 14.11.2017

  Ciężarówka przemielona. Zaskakująco dobrze lok to zniósł, ciekawe w jakim stanie jest to, czego nie widać. Przestroga dla kierowców - z przejazdami nie ma żartów. Pociąg to potęga, setki ton rozpędzone czasami do 160km/h

 • NCi – 15.11.2017

  @elwuCzy nosisz okulary, czy tylko udajesz, że widzisz?Napisać, że ciężarówka i tu cyt. "wyszła bez większych szkód, jest powyginana, ale bez większych strat." mógł tylko ktoś, kto nie widzi różnicy między piciem w Szczawnicy, a szczaniem w piwnicy. I jeszcze jedna może dla Ciebie mało istotna rzecz. I nie żebym się czepiał. Lokomotywa nazywa się GAMA. Musisz przyznać, że jest różnica między tym jak ty ją nazywasz.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!